Aktualizacja zigbee2mqtt

Czy ma ktoś pomysł jak wymusić aktualizację na dodatku zigbee2mqtt z sesji 1.18.1-1 do najnowszej wersji 1.18.2-1 , bo taka się pojawiła i jak w testowym HA instaluję ten dodatek to instaluje się 1.18.2-1.
A w mojej instalacji podstawowej jest 1.18.1-1 i ani w automacie się nie instaluje ani po wyłączeniu automatycznej aktualizacji nie pojawia się nowa wersja ?

Przeczytaj ten wątek Nowa wersja wtyczki zigbee2mqtt
Dodam, że jest już dostępna wersja addonu 1.18.3

3 polubienia

Zadziałało dzięki ale dopiero jak usunąłem repozytorium do kosza dałem nowe czyli przez moment były dwa temu nowemu dałem konfigurację starego. Potem wywaliłem stare i uruchomiłem nowe. Dzięki

1 polubienie

Dzięki koledzy. Bardzo cenna informacja. U mnie też to zadziałało :smiley:

Kroki konieczne do wykonania:

  1. w zakładce Superwizor → Dashboard → Zigbe2mqtt → [zakładka Konfiguracja]
    skopiuj sobie wpis z ustawieniami
  2. w zakładce Superwizor → Sklep z dodatkami → [prawy górny róg … ] → Repozytoria →
    dodajemy repo: https://github.com/zigbee2mqtt/hassio-zigbee2mqtt
  3. w zakładce Superwizor → Sklep z dodatkami - znajdują się dwie pozycje dotyczące Zigbe2mqtt. Po wejściu w każdą z nich widać numer wersji. Wyższą instalujemy, w niższej wyłączamy ją i odznaczany wszystkie opcje.
  4. Kopiujemy konfig do nowo zainstalowanej wersji.
  5. Reboot maszyny HA, (dla pewności odpiąć Conbee i podłączyć na nowo oraz sprawdzić czy podpiął się poprawnie)
  6. Nowy zigbee2mqtt powinien uruchomić się normalnie. Teraz można odinstalować niższą wersję

Powodzenia

1 polubienie