Alternatywa: “odchudzony” komponent ESPHome (wM-BUS) – tylko RF→MQTT, dekodowanie poza ESP ( HA )

Jak wspomniałem korzystam z postów Forum i wpadł mi wątek n/t porównania driverów do licznika.
Na tamten czas to było karkołomne ( bo tylko strona wmbusmeters ).

Przećwiczyłem to obecnie.

No i wynik końcowy czyli encje :

Kod po stronie ESP uległ refactoryzacji tj rozbiciu na moduły z zachowaniem dotychczasowej funkcjonalności.
Wystarczy dać Clean Build ( bez tego kompilacja zakończy się błędem ).
Po stronie HA tylko kosmetyka : w sekcji Ustawienia są widoczne opcje które są w interejsie UX.