Appartme APRM-04-001 - brak encji

Czołem,
kupiłem głowicę termostatyczną Appartme APRM-04-001 (przedstawia się jako: TS0601 by _TZE200_04yfvweb), Do HA na RPi mam koordynatora SOnOff Dongle-E. Używam ZHA. HA wykryło głowicę, jednak nie am ona żadnych encji.
W necie znalazłem coś takiego: Status of tuya TRVs implanted in ZHA. · zigpy/zigpy · Discussion #653 · GitHub
Jest tam info, że głowica jest obsługiwana, jednak z tego co rozumiem, jest to dodatek społeczności. Jak to ożenić z moim HA?

Przeczytaj to również “między wierszami” - obsługę tego modelu wprowadzono w deweloperskiej wersji zigpy tydzień temu.
Spodziewaj się obsługi w stabilnym HA koło wydania kwietniowego/majowego.

Dzięki za info.
W końcu udało mi się to odpalić - z funkcji działa jedynie zadanie temperatury, poziom baterii choć się pojawia, to jednak nic nie pokazuje. Zobaczymy, może w stabilnym HA będzie więcej.
Czyli to ostatni moment, żeby nabyć te głowice w rozsądnej cenie. Niedługo ich cena pójdzie w górę.

Nie sadzę (w tej chwili cena jest już na granicy górnej strefy stanów wysokich), takie same chińczyki jakich większość na rynku, a skoro dodałeś quirka “z palca” i mimo to nie działa wszystko co ma, to nic się nie zmieni za te 2 czy 3 m-ce…

Kiedyś interesowałem się tymi głowicami i na pewno w z2m mają dużo więcej encji zresztą można poczytać. Porzuciłem pomysł ze względu na brak możliwości użycia czujnika zewnętrznego. W tej chwili mam 2 rodzaje głowic danfoss ally i aqara obie współpracują z czujnikiem zewnętrznym. Jest to kapitalne rozwiązanie w zależności od rodzaju czujnika zewnętrznego i częstotliwości przesyłania bieżącej tmp. do głowicy można ustawić wahania tmp co do 0.2 st. oczywiście kosztem baterii :slight_smile: Ze względu na cenę najpierw zakupiłem bodajże ts601 i po męczarni miesięcznej ozdabiają parapet.

Myślę, że mocno w górę nie wystrzelą ale myślę też, że zbliżą się ceną do Aquara E1 - bo to praktycznie to samo. Co do quirka to już mniej więcej się ogarnąłem o co chodzi i początkowo wrzuciłem quirka z linku:Adding Appartme APRM-04-001 TRV by MattWestb · Pull Request #2210 · zigpy/zha-device-handlers · GitHub jest to jedyny gotowiec, którego udało mi się znaleźć. Ale w formie kombinowania, zassałem quirka od jacekk015 (GitHub - jacekk015/zha_quirks: All quirks in one place) i dopisałem w środku moją głowicę. Po restarcie i dodaniu - znów było pusto, więc zrezygnowany poszedłem spać… rano jak wstałem to się okazało, że pokazuje 4 szt binary switch (niestety bez opisu), 2szt binary input (również bez opisu), HVAC action, suwak korekty temperatury, Bateria (która nie działa) oraz thermostat - ze wskazaniem aktualnej temperatury, nastawy i tego czy ogrzewanie właśnie działa. Czyli całkiem sporo. Problem mam taki, że w automatyzacji jak wybieram thermostat - to mogę tylko włączyć lub wyłączyć grzanie. Nie wyrzuca mi w gui opcji zmiany nastawy (choć ręcznie mogę tą nastawę zmienić) :confused: Jeszcze się zastanwiam, czy oddawać głowicę, czy nie. Bo w sumie (oprócz baterii) jedyne co od niej potrzebuje to zdalną zmianę nastawy.
Na reszcie grzejników używam głowic Danfoss Z-Wave i szczerze to nie wiem, która lepsza. Na korzyść Appartme przemawia praktycznie natychniastowe przeniesienie nastawy z HA do głowicy. Z kolei Danfoss łączy się w kilkuminutowych interwałach. Na korzyść Danfossa przemawia kultura pracy - gdyby nie było słychać jak chodzi silniczek, nigdy nie byłbym w stanie ocenić kiedy puściła grzanie (robiła to bardzo subtelnie, tak że temperatura była utrzymana mocno stała). Z kolei Appartme działa skokowo - jak wchodzę do pomieszczenia to od razu wiem czy jest grzane czy nie.