Backup - problem z kopiami

Fajnie, że zachowujesz czujność, ale najlepiej byłoby porównać pliki backupów wg ich zawartości (musisz sobie je pobrać na komputer i zajrzeć do archiwów używając np. 7zip).

Mnie za to intryguje czemu przywracałeś backup?

Jeśli aktualizacja była przyczyną, to należało cofnąć wersję z linii poleceń.

Przywracanie backupu to ostatnia deska ratunku, jeśli nie można cofnąć dokonanych zmian w mniej inwazyjny sposób.


Mnie generalnie cieszy, gdy rozmiar backupu się trochę zmniejszy.

Skoro robisz kopie codziennie, to porównaj rozmiary plików z tymi, które znajdują się między datami backupów w ramkach z mojego obrazka powyżej.
Jeśli masz gdzieś kopie, bo przy takiej częstotliwości powinieneś trzymać chociaż kopie “pokoleniowe” (generacyjne), powiedzmy chociaż po jednym z tygodnia (z ostatnich 1-2 miesięcy) i miesiąca (z ostatnich kilku miesięcy, rozsądne wydaje się 3 jako minimum, ale to w sumie zależy od zastosowania rozwiązań w tym HA i przewidywanego czasu pracy bezobsługowej), bo niestety dopiero zauważyłem, że masz tylko 6 kopii (z czego 4 z 2 kolejnych dni!!!), czyli strategię backupów masz słabą…

Optymalizacja bazy danych sqlite3 recordera zawsze była wykonywana raz na miesiąc gdzieś w okolicach drugiej niedzieli miesiąca, a dodatkowo jeśli jakaś aktualizacja wprowadza zmiany w bazie to mogła być wykonywana w jednaj z faz aktualizacji.