Brak encji w node red

Czy ktoś spotkał się z podobnym objawem?
Mam node red od prawie 2 lat wszystko było super, zarzuciłem temat zmian w domu na jakiś czas, teraz nie znajduje żadnej encji w node red, ale wszystkie procesy oparte o node reda działają bez problemu… co nie zmienia faktu, że nie mogę dodać ani modyfikować żadnego procesu.

Edit: Po reinstalacji Node Red wszystko wróciło do normy, ale tylko na chwilę… po około godzinie znikają encje, a dodatkowo pod nodami nie ma ikonek ze statusem danego nodu / encji - jak na załączonym obrazku… ktoś ma jakąś radę?

NodeRed Manage palette zaktualizuj

Screenshot - 19.11.2022 , 21_51_31

mam włączone chyba, ale nie pomaga

Spróbuj wejść bezpośrednio po adresie http://192.168.1.220:1880/ podając twoje IP, musisz podać login i hasło.

Teraz wszystko działa! Super dzięki za pomoc!

A normalnie wejście z HA działa ? Czy pusto?

Działa, tylko nie można wyszukać encji oraz nie pokazuje tych kwadracików ze stanem pod nodami

Teraz już nie pamiętam ale takie zachowanie NR było spowodowane jakimś trefnym nodem z Manage Palette.

Mam caly czas to samo w hassio po restarcie calego serwera node-red dziala dobrze przez ok godzine potem przestaje wyszukiwac encje

Ale automatyzacje dzialaja poprawnie
Odintalowalem i zainstalowalem jescze raz efekt ten sam czy ktos tez ma taki sam problem ?

Często jest to wina jakiegoś przestarzałego noda(wymagana aktualizacja z menu Manage palette), stara wersja node-red-contrib-home-assistant-websocket .
Często działającym rozwiązaniem jest wejście po adresie lokalnym http://192.168.1.220:1880/ (Należy wpisać swoje IP) zanim znajdzie się przyczynę.

Zainstalowałem czystego nodereda i zainportowalem moje automatyzacje i dzieje się to samo :frowning:

A po ip nie da się wejść pyta o hasło jak wpisze hasło znowu pyta o hasło i tak cały czas

A wersje tego noda mam
node-red-contrib-home-assistant-websocket
0.48.0

I nie ma mozliwosci aktualizacji czy tez usunięcia

Hasło i login wpisz te którym się logujesz do HA

Super dzięki za pomoc działa bardzo dobrze

Tak na moje oko i z moich obserwacji, uruchamiany NodeRed z zakładki HA ma jakieś problemy z poświadczeniami co w efekcie objawia brakiem stanów.