Czujka ruchu aqara - wymuszenie zmiany stanu

Możesz wpisać tylko takie jak potrzebujesz

Tak zrobiłem.
Tylko czy moje pytanie o baterie ma sens ? Jeśli ktoś zna odpowiedź to jak może - da znać.

Koszt baterii to 3 pln, czujnik Zigbee na baterii powinien wytrzymać 2 lata:

The resulting network will use very little power—individual devices must have a battery life of at least two years to pass certification (Zigbee - Wikipedia).

Nawet jak skrócisz czas życia baterii do jednego roku to stracisz 3 pln :wink:.

@macek nie chodzi tutaj o 3 zł. a o zasadę działania. Ja tego nie wiem dlatego pozwoliłem sobie zadać pytanie, wydaje mi się że po to jest forum.
Dlatego jeśli ktoś zna odpowiedź to z przyjemnością poszerzę swoją wiedzę. :slight_smile:

@poprawka to może bez wchodzenia w szczegóły: nie na sensu zawracać sobie głowy baterią w tym czujniku.

@macek zapomnij już o tej baterii, wyżej to napisałem, a o zasadę działania. Jeśli nie znasz odpowiedzi lub nie chcesz się nią podzielić to po prostu nie odpowiadaj.

@poprawka jak sobie życzysz :slight_smile:

Temat stary, ale podzielę sie spostrzeżeniem dla czujnika ruchu aqara ( RTCGQ11LM). W NR w nodzie “mqtt in”
image
dostaję payload praktycznie za każdym razem (~5sec) gdy pojawi się ruch - co oznaczałoby(?), ze raportowanie nie odbywa się tylko dla stanu on/off (a propos dyskusji o baterii :slight_smile: )
Czujnik oczywiście bez żadnych przeróbek.
Porównałem to z czujnikiem Hue i tam payload = zmiana stanu (10 sekund).
edit:
w Hue payload jest wysyłany co 10 sekund nawet bez zmiany stanu (gdy jest wykryty ruch).