Enigma Player - integracja dla dekoderów

Enigma2 to generuje we własnym zakresie (musi być zainstalowany OpenWebIF) a integracja tylko podbiera ten obrazek - użyj usługi pilota w webif, to zobaczysz o czym mówię.
Obrazek jest generowany co jakiś czas (interwał) lub w szczególnej sytuacji (np. po zmianie kanału).

Witam.
jestem początkującym dopiero zaczynam zabawę home asistantem.
Nie mogę sobie poradzić z konfiguracją tej enigmy. To znaczy udało mi się dodać encję mam coś takiego
11
ale nie potrafię sobie poradzić z dostosowaniem wyglądu tak jak w poście powyżej

edytuję ta kartę YAML wklejam ten kod

type: custom:mini-media-player
entity: media_player.edision_os_mio_4k
group: false
volume_stateless: false
info: scroll
sound_mode: full
icon: mdi:television
source: full
artwork: full-cover

i mam coś takiego

nie wiem gdzie popełniam błąd

Nie skasowałeś starej zawartości okna edytora?

po wklejeniu samego kodu mam taki błąd

Nie zainstalowałeś mini—media—player, a to jest niestandardowe rozszerzenie interfejsu lovelace (GUI).

Masz zainstalowany HACS?

oprócz tego niewłaściwa encja playera (wkleiłeś moją przykładową encję playera).

Tak mam zainstalowanego HACS. próbowałem coś instalować z tym mini—media—player ale cos robię źle lub nie to pobieram co trzeba.
Teraz zauważyłem że w tym HACS jest ten mini media player, zainstalowałem go i działa.
Dzięki za pomoc.
Czy można zrobić tak aby po kliknięciu lub inaczej odtwarzać aktualny kanał.

Ta integracja tego nie oferuje, ale potencjalnie jest to wykonalne.
Trzeba by wyczaić linka do streamu w webif i skorzystać z jakiejś integracji “kamery”.

Mam problem z integracją

media_player:
 
  - platform: enigma2
    host: 192.168.1x.x

Pojawiają mi się dwie encje enigma2
[media_player.enigma2_media_player] oraz [media_player.enigma2_media_player_2] z czego zawsze jedna z nich po resecie jest nieaktywna. Zazwyczaj na przemian .Skąd ten problem ?

korzystam z integracji wbudowanej w HA core . Może ona jest wadliwa ?

# Example configuration.yaml entry
media_player:
  - platform: enigma2
    host: IP_ADDRESS

Nie mam pojęcia jaki jest powód problemu (w tej integracji akurat nie zdarzyło mi się to nigdy), ale czasem się tak zdarza w HA z jakiejś przyczyny (nie będę tworzył teorii spiskowych, ale podejrzewam, że tuner nie ma statycznego IP tylko uzyskuje adres z DHCP w powiązaniu z ARP) i moim zdaniem zdarza się to tylko w integracjach, które nie są w stanie wygenerować unikalnego identyfikatora encji (np. na podstawie MAC-adresu). Być może zjawisko jest powiązane z aktualizacjami HA (bądź niektórych komponentów niestandardowych), jak by na to nie patrzeć masz zapewne coś nietypowego w swojej instalacji, czego autor integracji nie przewidział (moim zdaniem problem w tym wypadku rozwiązywałoby wykorzystanie MAC-adresu oprócz lub wręcz zamiast IP; możesz zgłosić issue w projekcie wykorzystując tą podpowiedź nie możesz - bo to jest fork niestety martwego projektu).

Ale przychodząc do sedna: moja metoda na obejście problemu to kilka kroków i jest to do wykonania tylko w stanie, gdy encja z przyrostkiem działa poprawnie

  • usunięcie oryginalnej encji bez przyrostka
  • zmiana identyfikatora encji z przyrostkiem (zazwyczaj _2) przez usunięcie przyrostka, oraz ewentualnie zmiana jego przyjaznej nazwy
  • restart HA
  • krok opcjonalny - sprawdzenie w Narzędziach Deweloperskich zakładki Statystyki i naprawa wpisów w bazie danych
1 polubienie

Usunąłem encje nr 2 na liście encji i problem zniknął :slight_smile:

Nie chcę rozpoczynać nowego tematu.
Chodzi mi o wyświetlanie informacji na TV poprzez enigma2. Standardowo można dowolne teksty wyświetlać na ekranie. Czy istnieje możliwość ustawienia wartości zmiennej, a nie tylko tekstu w miejscu dowolny tekst
http://IP_odbiornika/web/message?text=dowolny_tekst&type=1&timeout=5

Kiepsko szukałem w necie?? jakoś nie natrafiłem na info :frowning:

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na tym forum. Ten właśnie temat skłonił mnie do rejestracji. Obrazki tego nie pokazują, więc czy ktoś mi może wyjaśnić, jakie benefity daje ta nowa integracja w porównaniu z tą wewnętrzną, która “od zawsze” była dostępna w HA?


Pozdrawiam, jackii