ESP32-S3 adresowalny led

  1. Aby znaleźć lekarstwo najpierw trzeba postawić jakąś diagnozę, a aby to zrobić należy zbadać pacjenta :stuck_out_tongue:
    Restart HA z pewnością nic nie da, jeśli coś się wali wewnątrz softu pracującego w ESP, a HA nic do niego nie wysyła, to jego restart nie może pomóc, próbowałeś resetowania ESP przez odłączenie jego zasilania?
    Czy może efekt przejścia generujesz w HA zamiast w ESP? (w tym wypadku podejrzana byłaby np. komunikacja WiFi, o której wczoraj(?) wspominałeś, że nie działa u Cienie jak należy), no ale ESPHome umożliwia definiowanie efektu przejścia (czasu ściemnienia), więc nie ma potrzeby tego robić w HA.

  2. sprawdź logi gdy jest OK i gdy jest źle, jeśli nie będzie widać różnic możesz podnieść poziom logowania na wyższy (z debug na verbose)

# Enable logging
logger:
  level: VERBOSE
#  level: DEBUG
  1. Jeśli nadal nic nie widać, to wywal/zakomentuj te wszystkie integracje dht (może używają przerwań?), a w kolejnym kroku testów też ledc, tak sobie przypomniałem o warningu na GPIO3 - sugeruję to GPIO wykorzystać w innym celu niż dla kontaktronu (teoretycznie nie powinno być problemów z tego powodu, ale jednak bym zmienił - im konfiguracja mniej odstaje od zalecanej tym lepiej, a im większa komplikacja i użyty coraz szerszy wachlarz różnych komponentów tym trudniej znaleźć potencjalne konflikty między nimi - zasoby MCU są współdzielone, więc wątki dedykowane dla tych stosunkowo świeżych wypustów Espressifa uzupełniłem o pełną dokumentację MCU i tak, wiem, że te pdfy są “grubości encyklopedii” i sam czytałem je dość wyrywkowo, ale przy projektowaniu urządzenia, które zawiera “mydło i powidło” trzeba się z nią zapoznać choćby “po łebkach” - najważniejsze fragmenty są w nich wręcz wyróżnione kolorem).

  2. W sumie w ramach eksperymentów możesz zmienić platformę z neopixel na RMT (wykorzystuje ona trik z używaniem sprzętowo wspomaganych układów sterowania nadajnikami pilotów)
    ESP32 RMT LED Strip — ESPHome
    Swoją drogą neopixel też już wspiera tą metodę, tylko trzeba ją jawnie podać
    NeoPixelBus Light — ESPHome

  3. W sumie to interesujące jest jak zasilasz peryferia? (bo np. tanie płytki prototypowe mają dramatyczną konstrukcję stabilizatora, więc wypada do zasilania całej reszty użyć własnego AMS1117 3.3 podkradając do jego zasilenia np. 5V z wyjścia “5Vout”)

1 polubienie