ESP32 Wroom i CC1101 piny?

Coś mi się tu nie klei - chyba nie jesteś takim hardkorem by używać “gołego” modułu ESP-WROOM-32 (goły=nie wlutowany w jakąś gotową płytkę prototypową).

Dany projekt może mieć zdefiniowane jakieś domyślne (default’owe) piny, wtedy ich nie musisz deklarować jawnie (o ile właśnie z nich skorzystasz).

Podałem tu nazwy spotykane na rysunkach i schematach (bywają jeszcze inne), ale skrótów użyj zgodnych z dokumentacją projektu!

Optymalnie, gdy piny MOSI (=SI; =DIN - tylko w odniesieniu do Slave; =DOUT - tylko w odniesieniu do Mastera), MISO (=SO; =DOUT- tylko w odniesieniu do Slave; =DIN - tylko w odniesieniu do Mastera), SCK(=CLK ) i SS (=CSN; =CS) - wykorzystują domyślne piny GPIO dla danej konstrukcji (czyli te o takich samych oznaczeniach dla VSPI lub dla HSPI - zdecyduj którą magistralę SPI użyjesz) oraz gdy na płytce prototypowej nie jest do nich podłączone na stałe coś innego (np. LED).
Ta ostatnia zasada dotyczy też 2 pozostałych pinów.

Nie wiem czy to twoja płytka prototypowa (ale wiele innych podobnych ma podobny układ wyprowadzeń, oczywiście użyj dokumentacji pasującej do płytki!) - tu HSPI jest na GPIO 12,13,14,15 a VSPI na 5, 18, 19 i 23, zalecam użyć HSPI

źródło