ESPHome & HA & Brama & Sygnalizacja otwartości

Bez przesady, są w ESPHome możliwości działania niezależnie od HA.

Ja nie jestem programistą w żadnym calu ale wydaje mi się, że odpowiedni szablon mógłby stworzyć, już w samym ESPHome, funkcjonalny sensor przedstawiający ruch bramy, na podstawie częstotliwości zliczonych impulsów.

Hmm.
Właśnie przestało mi działać pulse_width i nie pamiętam co tam finalnie wyszło.
W każdym razie, wydaje się, że pulse_meter nada się. Tylko co dalej? Automatyzacja w HA? Czy, może, w ESPHome jest stan ‘opening’ i ‘closing’? Szukałem, ale wprost nie znalazłem, żeby były takie stany (sensora?).

Raczej gotowego rozwiązanie nie ma, teraz potrzebny jest ktoś kto potrafi wykorzystać możliwości szablonów i stworzy w kodzie ESPHome sensor na bazie odczytu z pulse meter. Ja nie potrafię, a chat GTP w wersji darmowej wypluwa mało udany kod (jak na moje niefachowe oko):

# Tworzymy nowy sensor, który zależy od stanu licznika impulsów
binary_sensor:
  - platform: template
    name: "Impulse Counter State"
    id: impulse_counter_state
    lambda: |-
      if (id(pulse_counter).state > 10) {
        return true; // Jeśli liczba impulsów przekroczyła 10, ustaw stan na "true"
      } else {
        return false; // W przeciwnym razie ustaw stan na "false"
      }

O to już chyba pytałeś powyżej i podałem Ci swój kod ESPHome gdzie za pomocą szablony właśnie mam takie stany COVER_OPEN i COVER_CLOSED stworzone:

cover:
  - platform: template
    device_class: garage
    name: "Garaż"
    id: template_cov
    lambda: |-
      if (id(contact_sensor).state) {
        return COVER_OPEN;
      } else {
        return COVER_CLOSED;
      }
    open_action:
      - switch.turn_on: relay
      - delay: 0.3s
      - switch.turn_off: relay
#    stop_action:
#      - switch.turn_on: relay
#      - delay: 0.3s
#      - switch.turn_off: relay
    close_action:
      - switch.turn_on: relay
      - delay: 0.3s
      - switch.turn_off: relay

Tak. Wiem. Ale to cały czas (na moje oko) nie jest “wbudowany” stan encji ‘cover’.
Tak patrzę na feedback cover i się zastanawiam, czy to nie jest to, czego szukam.