Frigate w dockerze konfiguracja MQTT + google coral m2 na dell Wyse 5070

To adres MQTT w homeassistant.

Dane logowania do twojej kamery.

Długość adresu zależna od kamery, wpisz swoje dane.

Panowie,
Zakupiłem google coral M2 A + E.
Instaluje według dokumentacji:

polecenie

lspci -nn | grep 089a

Zwraca wartość, czyli coral został wykryty.
Niestety następne polecenie

ls /dev/apex_0

zwraca

ls: nie ma dostępu do ‘/dev/apex_0’: Nie ma takiego pliku ani katalogu

co sugeruje błąd załadowania sterownika.

Czytałem, ze może to być spowodowane włączoną funkcja secure boot, ale sprawdziłem i mam to w biosie wyłączone.

Ktoś miał podobny problem?

Dodam, że robię to na świeżej instalacji debiana na dell wyse 5070.

Czy może lepiej robić to przez proxmox?

Ktoś ma może corala w dell wyse 5070?

lsmod | grep apex co zwraca?

Nic nie zwraca. Czyli działa?

Musisz wiedzieć co robisz wpisując komendy w terminalu.

Czyli go nie ma.

Bierz instrukcję instalacji sterownika i każdy punkt zrób ze zrozumieniem.
Czyli zaczynamy od punktu 2a i na początek czytamy.
"Jeśli nic nie drukuje, wszystko w porządku i kontynuuj instalację naszego sterownika PCIe. " co znaczy mniej więcej - nie ma takiego sterownika (w Linux wszystko jest plikiem). Jeśli by był dostarczony już z jądrem systemu, to dochodzi dodatkowa robota.

Czytając instrukcję ze zrozumieniem, możesz przystąpić do jego instalacji. Czyli przechodzisz przez kolejne 6 pkt instrukcji.

Ale ja już przeszedłem przez cały proces instalacji.
Nie rozumiem co niby mam wiecej zrobic?

To co piszesz to akurat było dla mnie jasne i kontynuowalem instalacje dalej.

A co zwraca taka komenda?
sudo ls /dev/apex_0

Może to tylko kwestia uprawnień.

WItam nie wiem czy pomogę nie mam czasu czytać w całości ale jeżeli chodzi o instalację fregaty w dokerze to korzystałem z tego poradnika.
link

link do bloga

ale z akceleratorem USB, choć to nie problem z M.2 lub mini PCIe
może komuś pomoże kto boryka się z problemem sam.
Tu jest gotowe rozwiązanie w 15 minut.
Pozdrawiam.

Jeszcz odnośnie Rejestratora Frigate NVR osługującego sztuczną inteligencję polecam tego linka.
https://www.digikey.com/en/maker/projects/keep-an-eye-on-your-stuff-with-frigate-nvr-an-ai-enabled-video-recorder/25d2a2cc00bc4993a9fd179161f7d8af

Właśnie w tym problem, że brakuje sterowników dla obsługi tych sprzętów pod PCIe. Sterowniki dla akceleratora pod USB są w standardzie, praktycznie na każdej platformie systemowej.
Dlatego kolega @lecol walczy z pomocą oficjalnej instrukcji.

Jeszcze spróbuję zrobić to przez proxmox , widzę, że jest więcej materiałów i do tego będę mógł popróbować z większą ilością platform.
Wybrałem debiana, z uwagi na większą jego znajomość (RPi z raspbianem).
Co do tego czy wersja M2 działa na wyse 5070 to znalazłem info, że kilka osób uruchomiło.

Moim zdaniem, szkoda zasobów na Proxmox. Przydadzą się bardzo jeśli będziesz miał kilka kamer. I tak GPU jest potrzebne do obrabiania strumieni wideo, niezależnie od tego czy masz akcelerator czy nie. Więc warstwa z Proxmox tylko, moim zdaniem, dołoży problemów. W końcu to też Debian.

Daj sobie pomóc zamiast się poddawać.

1 polubienie

Chciałem potestować i ewentualnie wdrożyć Frigate (zapis i rozpznawanie). HA mam aktualnie na serwerze Dell-a gdzie są 2 x Xeon(R) CPU E5-2690 v4 @ 2.60GHz (28 core) i 64GB RAM. Jest tam oczywiście jeszcze kilka VM a bazą do wszystkiego jest ESXi ale generalnie te procesory się nudzą. Poradźcie czy taka instalacja ma sens czy też to nie jest sprzęt pod Frigate i szukać czegoś dedykowanego + Coral?

Wgrałem na szybko ubuntu i niestety ta sama historia.

dell@dell-Wyse-5070-Thin-Client:~$ lspci -nn | grep 089a
02:00.0 System peripheral [0880]: Global Unichip Corp. Coral Edge TPU [1ac1:089a]
dell@dell-Wyse-5070-Thin-Client:~$ ls /dev/apex_0
ls: nie ma dostępu do ‘/dev/apex_0’: Nie ma takiego pliku ani katalogu

Aczkolwiek dopatrzyłem się błędu w poleceniu instalacji pakietu gasket-dkms

Building initial module for 6.5.0-14-generic
Error! Bad return status for module build on kernel: 6.5.0-14-generic (x86_64)
Consult /var/lib/dkms/gasket/1.0/build/make.log for more information.
dpkg: błąd przetwarzania pakietu gasket-dkms (–configure):
podproces zainstalowany pakiet gasket-dkms skrypt post-installation zwrócił kod błędu 10
Konfigurowanie pakietu g++ (4:11.2.0-1ubuntu1) …
update-alternatives: użycie /usr/bin/g++ jako dostarczającego /usr/bin/c++ (c++) w trybie automatycznym
Konfigurowanie pakietu build-essential (12.9ubuntu3) …
Przetwarzanie wyzwalaczy pakietu man-db (2.10.2-1)…
Przetwarzanie wyzwalaczy pakietu libc-bin (2.35-0ubuntu3.6)…
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
gasket-dkms
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Możliwe że to problem jednak ze sprzętem, spróbuję korala wrzucić do innego terminala. Mam jeszcze terminal HP ProDesk 705 G2 AMD A12 z windą, ewentualnie spróbuję wgrać win7 na wyse i zobacze czy pójdzie pod oknami na tym terminalu della

Spróbuj całą procedurę zrobić jako root.

Teraz tak robiłem właśnie, ale widzę, że nie tylko ja mam problem:

Spróbuję jeszcze tym sposobem.

Swoją drogą to czułem, że pcham się w kłopoty kupując corala na m2 :sweat_smile:

Dobra spytam ostatni raz, czy PRZED instalacją sterownika wykonałeś krok zatytułowany
Workaround to disable Apex and Gasket
?
bo jak dotąd nikomu jasno nie odpowiedziałeś na to pytanie.

Thin clienty z BIOSem Della mogą mieć whitelist’ę na moduły m.2 instalowane w gnieździe karty WiFi, ale nawet zakładając, że inne moduły niż montowane fabrycznie nie są banowane i tak warto zajrzeć do BIOSu i sprawdzić czy obsługa karty WiFi jest włączona (to może wpływać na poprawną aktywację tego slotu).

1 polubienie

Nie robiłem tego kroku, bo nie musiałem.
Wrzuciłem corala do terminala HP ProDesk 705 G2 z Windows 7 i udało sie zainstalować sterowniki według instrukcji.

Spróbuje jeszcze raz z wyse 5070 i windowsem.

Jak będzie działać to będę wiedział, że to nie jest problem sprzętowy

EDIT:
wyse z zainstalowanym windowsem, tak jak terminal HP wykrywa corala i instaluje sterowniki bez problemu.

Także kwestie sprzętowe mam już wyjaśnione, teraz zajmuje się z powrotem kwestiami programowymi. Gdzieś wyczytałem, że na starszych dystrybucjach debiana i ubuntu nie ma problemu, więc zacznę od tego i zobaczymy co dalej.

Panowie,
pełen sukces.

Mogę potwierdzić, że dell wyse 5070 współpracuje z google coral m2.

Zainstalowałem system, tym razem linux mint według poradnika z postu kolegi wyżej:
https://www.digikey.pl/en/maker/projects/keep-an-eye-on-your-stuff-with-frigate-nvr-an-ai-enabled-video-recorder/25d2a2cc00bc4993a9fd179161f7d8af

Uruchomiłem kontener z frigate, na HA zainstalowałem frigate proxy i na końcu wykonałem instrukcje ze strony corala:

Sterownik wgrał się bezbłędnie polecenie po poleceniu.


frigate2

Frigate ładnie wykrywa i nagrywa po wykryciu samochodu lub postaci.

Wstępna konfiguracja komunikacji po MQTT zrobiona i pierwszy flow w NodeRed:

3 polubienia