Fujitsu Futro S920 - instalacja HAOS generic (bare-metal)

Skąd taki wniosek? (mam ją na 2 instalacjach eksperymentalnych i jednej produkcyjnej - tam gdzie nie chcę mieć 7.6)
8.0.rc2 to beta (czyli póki co eksperymentalna)
7.6 bieżąca (która moim zdaniem ma błędy, ale normalnie na dziś jest ona domyślna i działa dobrze na większości sprzętu, problem, który wystąpił jest na tyle trudny do zreplikowania, że nawet nie zgłosiłem issue)
7.5 poprzednia (przed wprowadzeniem zmian, które przyniosły to co uważam za problem)
7.4 tą instalowałem osobiście na nietypowym sprzęcie i była OK
to wszystko dotyczy sytuacji z wczoraj (dzisiaj nie sprawdzałem czy się coś nie zmieniło)

Fragment tego wątku związany z nietypowym problemem związanym najprawdopodobniej z konkretną konstrukcją tego akurat modelu komputera zostanie prawdopodobnie wydzielony na osobny wątek (czekam tylko na informacje czy instalacja pre-release 8.0 jest już rozwiązaniem tego rodzaju problemów), podobnych problemów można się spodziewać też w niektórych specyficznych konstrukcjach Thin Client’ów (HP też z niektórymi modelami dało do pieca). Generalnie w przypadku specjalizowanych konstrukcji często występują nieoczekiwane problemy (mimo, że takie komputery wydają się być zwykłymi pecetami). Sam HAOS ma dość szczególne wymagania i są one podsumowane na samym początku źródłowego wątku (w tutorialku).

NUCów to raczej nie dotyczy, bo to dość dobrze zestandaryzowana w pełni uniwersalna platforma (zwykły pecet, tylko w rozmiarze SFF).
Jakkolwiek zaktualizuj BIOSa do aktualnej wersji przed instalacją HAOS.

PS Jednak od wczoraj się coś zmieniło i mamy 8.0.rc3 a wszystkie wydania wraz z pre-release można znaleźć tu:

@Stefan więc nie instaluj 8.0.rc2 tylko oczywiście rc3
@dedert Tobie sugeruję akurat 7.6 :stuck_out_tongue: bo jest najzwyczajniejsza, ale skoro jeszcze nie masz sprzętu, to może do tego czasu gdy będziesz musiał to ogarnąć 8.0 będzie już w kanale stabilnym?