[Nieaktualne-Sprzedane] Głowica TS0601 i bramka Zigbee/wifi

Nowy zestaw głowica TS0601 i bramka Zigbee ZXGWZ-04 wi-fi, zapłaciłem za nie 209 zł ale tu proponuję za 199zł, możliwa sprzedaż samej bramki za 90zł wysyłka możliwa paczkomatem, kurierem Inpost lub DPD, mam już kilka takich głowic, jestem z nich bardzo zadowolony, u mnie działają pod HA i Zigbee2mqtt, pełny kpl, mogę dodać instrukcję w języku polskim, zapraszam

moesn

Przepłaciłeś - w tej cenie były dostępne zestawy 2 głowic + bramka.

Cóż nie jest przyjemnie gdy ktoś pokazuje Tobie jakim jesteś frajerem ale możesz się zrehabilitować, jeśli masz zrzut ekranu z tej oferty i mi go podeślesz, bo widzisz ja taki właśnie zestaw kupiłem ale chińczyk wysłał mi 1+1 i na dodatek u mnie w historii nie widać tego zestawu 2+1, założyłem mu “spór” i jedynym dowodem na to że mam rację jest wiadomość od niego że pojawił się problem z wyświetlaniem oferty, może to uwzględnią ale gdym miał widok 2+1 z numerem oferty to byłoby łatwiej…

Sorry, jeśli się czujesz urażony.
Nie mam dowodu, bo wtedy nie kupiłem (ale się głęboko zastanawiałem dlatego kojarzę sytuację), ale ostatecznie stwierdziłem, że będę się trzymał postanowienia omijania Tuya szerokim łukiem (jeśli się tylko da) i to mnie pewnie uratowało.

Jeszcze nigdy nie przegrałem sporu na Ali (choć była już kiedyś sytuacja “na ostrzu noża”, bo działy się cuda w sporze, ale robiłem screenshoty z przebiegu sporu i to mi sporo kasy uratowało - złożyłem reklamację sporu w trakcie jego trwania). Chociaż z drugiej strony do dziś się zastanawiam, czy było wtedy warto poświęcić na to aż tyle czasu (ale gdybym nie miał dowodów w postaci zdjęć i filmów oraz na nich porównania z identycznym działającym sprzętem, to bym pewnie przegrał całkowicie - a metoda wrzucania filmików do sporu generalnie jest absurdalna, bo problem miałem tak złożony, że nie dało się go pokazać w 2 minuty).

PS Edit: Właśnie znalazłem wątek na znanym agregatorze reklam - faktycznie parę osób skarży się tam na oszustwo sprzedawcy, wręcz to połowa komentarzy do wrzutki, ale jakbym napisał, że łączę się w bólu to też pomyślisz, że się nabijam? Po prostu pech.

Jakkolwiek, jeśli nie korzystałeś z dispute w jakiejś trudniejszej kwestii, to pamiętaj - nigdy nie zgadzaj się na zamknięcie sporu po pustych obiecankach sprzedawcy (typu zwrot na PayPal - to dość typowy wałek - sprzedawca może wycofać tak “wypłaconą” kasę), musi być ostateczne i wiążące rozstrzygnięcie ze strony Ali, jeśli się nie zapowiada dobrze, a widzę, że tam kwestia oszustwa jest ewidentna - podmiana oferty w trakcie jej trwania, to atakuj wsparcie Ali również poza samym sporem.

Możliwe, że był to błąd sprzedawcy (takie rzeczy też mi się trafiały), ale uczciwy sprzedawca po prostu anulowałby sprzedaż ze swojej winy (tak, wiem wtedy mu ranking spada, może dlatego tak niektórzy walczą jak lwy, ale pogrążają się jeszcze bardziej)

spoko, poczucie humoru mnie nie opuszcza, za rady dziękuję, proszę daj link do tego wątku może się przyda

Nie wiem czy takie rzeczy tu można wrzucać - chodzi o znany agregator reklam na literę P (to słowo to pieprz po angielsku :stuck_out_tongue: )
i tam w wyszukiwarce wpisz Tuya, a znajdziesz niemal od razu.

ok dzięki popatrzę i bez walki się nie poddam, dzięki

@pawell jeśli kupiłeś przez Ali to masz historię zamówień, nawet jeżeli nie ma już takiego produktu, możesz podglądnąć co kupiłeś i za ile (nawet jak już sklepu nie ma), jest to po to aby ściągnąć sobie podgląd (tzw. snapshot) żeby pokazać to np. urzędowi celnemu.

Na marginesie ja kupiłem 4 głowice z bramką za 337 zł

Wszystko pięknie, ale miałem już taki przypadek, że w historii wyświetlało się coś zupełnie innego niż kupiłem (bo sprzedawca właśnie zmienił ofertę) choć nie chodziło o problem z transakcją, tylko chciałem podejrzeć w historii jakie konkretnie modele kupiłem ze względu na potrzebną dokumentację techniczną, a tu zonk - co innego kupowałem, a co innego widać :smiley: , jak się okazało sprzęt przyszedł właściwy, ale technicznie ogarnąłem to mając dopiero przedmioty w ręce…

@pawelwaz niestety u mnie jest trochę jak u @szopen, pożyjemy zobaczymy, na kilkadziesiąt zakupów na aliexpres z kilkunastoma miałem jakieś problemy, a to nie wysłali, a to niby paczka dotarła do PL i ktoś ją odebrał ale w całkiem innej części PL, a to miało iść max 22 dni a szło prawie 60 (tak to kilka razy) a to coś się zepsuło kiedy już nie dało się tego zgłosić, gdy się nad tym zastanawiam to średnia “oszczędności” na takich zakupach wcale nie jest taka bardzo atrakcyjna…

1 polubienie