Gniazdko GOSUND SP211

Przepraszam. Brakło mi słowa czy dwóch. Sprecyzuję. Po czym poznać że do mojego da się wgrać. Jeszcze. Tylko po tym że się da albo się nie da?

Taaa, ja utknąłem na WiFi ap mode brak.
I tu chyba zostanę :sunglasses::joy:

Witam. wgranie tasmoty poszło bez problemu. czy ktoś ustawił automatyzację po przekroczeniu napięcia 250V.
Chodzi o to aby gniazdko sie załączało jak bedzie napiecie wyzsze niz dane napiecie.
czy ktoś ustawił aby czytało ciągkle napiecie w sieci?

Jeżeli chodzi Ci o to aby uzyskać stały odczyt napięcia, nawet gdy gniazdko jest wyłączone, to musisz w konsoli Tasmoty wpisać komendę:

Setoption21 1

Przykłady z książki kucharskiej do przerobienia:

energy-saving-switch

Przykład przełącznika sterującego światłem z warunkiem wymaganej ilości luksów.

Transmit sensor value only when a delta is reached

EDIT:
Moja propozycja:

Rule1
  ON System#Boot DO var1 240 ENDON
  ON ENERGY#Voltage>%var1% DO Power1 on ENDON
  ON ENERGY#Voltage<=%var1% DO Power1 off ENDON

Bolec chyba nie problem wywiercic? A patrze na te sp111 i maja co prawda otwor ale po stronie żeńskiej juz nie wystaje bolec. Więc troche bez sensu??

Jesteśmy zdecydowanie przeciw modyfikacjom mającym na celu usunięcie PE z konstrukcji która go przewiduje.
W dzisiejszych czasach trudno przebić się przez wszechobecny marketing i znaleźć jakiś sensowny opis, ale ten wydaje się być OK

PS W Polsce obowiązują gniazdka “francuskie” (czyli te “z bolcem” oficjalnie się on nazywa kołkiem ochronnym), natomiast mnóstwo osprzętu ID u nas sprzedawanego jest przeznaczona na niemiecki rynek, gdzie są gniazda schuko mające uziemienie w postaci bocznych kontaktów.
Jeśłi musisz wiercić w sprzęcie podłącz go przez nieniecki przedłużacz/listwę, która ma wtyk unishuko pasujący zarówno do gniazdek “niemieckich” jak i “francuskich” (czyli polskich).

To są tak naprawdę zaszłości powstałe głównie po drugiej wojnie światowej (odcinanie się od niemieckich rozwiązań) oraz pogłębione w epoce Gierka (gdzie w PL była usilnie wprowadzana technologia francuska).

Ehh powiem szczerze, mam dwa te gniazdka, stare wersje i bardzo fajnie się tasmotę wgrało i bez żadnego problemu, ale ostatnio dostałem jeszcze jedno, ale pech chciał że to już nowszy model i nie da się go przez wifi “przerobić”, więc chciałbym się dowiedzieć, co konkretnie muszę zrobić po rozebraniu, żeby zainstalować tasmotę na tym gniazdku? rozumiem że muszę mieć jakiś sprzęt żeby to podłączyć do kompa, ale co konkretnie, jak to się nazywa, pod które piny podłączyć itp? Chyba że jest jakiś inny łatwiejszy sposób który by nie wymagał lutowania, to bardzo chętnie bym o nim usłyszał…
Dodam że mam takie cudo


czy to się nada?

Zacznijmy od tego - otwórz i sprawdź czy masz wersję opartą nadal o MCU ESP, bo

WARNING: New Tuya devices have replaced their Wi-Fi module with one incompatible with Tasmota!!!
Tuya-Convert might not be possible for this device since the template was added (2020-06-05).

Autor nie napisał jaki moduł był w starej wersji (prawdopodobnie TYWE2S możesz sprawdzić w innym gniazdku, które posiadasz), ale jeśli jest inny to sprawdź jaki.

Tu masz listę kompatybilnych

PS Nie wiem co jest na zdjęciu, ale przy takiej jakości zdjęcia nie ma szans na identyfikację (no chyba, że ktoś ma identyczny sprzęt), do programowania ESP wystarcza najzwyklejszy mostek USB-UART pracujący z logiką 3,3V, przykłady masz tam

no to to jest właśnie mostek usb-uart, kiedyś reanimowałem tym router po zbrickowaniu podczas instalacji openwrt

acha i ten moduł to w którym miejscu jest? bo szczerze mówiąć to ja pierwszy raz takie coś rozbieram i nie mam pojęcia na co patrzę…

dobra nvm znalazłem, to jest CUCO Z0 R V1.2…

Wychodzi na to że na tym się nie da zainstalować tasmoty, wyczytałem na jakichś niemieckich forach że da się kompatybilny moduł zainstalować w miejsce tego, ale dla mnie to już zbyt skomplikowane, szkoda…

ale 3,3V czy 5V?

CUCO-Z0-V1.1 byłby OK (prawdopodobnie to taki jest w starszych wersjach twoich gniazdek)

Ale jeszcze nie wszystko przepadło - może ten chińczyk kwalifikuje się do innego projektu
https://forum.arturhome.pl/tag/openbeken

tak jak mówiłem, ja się raczej nie znam, ale z tego co pamiętam i z tego co jest opisane na tym urządzeniu, to obsługuje to i to

z tego co się doczytałem to ten cuco v1.2 to jest chip w701 czy coś takiego i z tego co widzę to nie obśługuje tego, ale może kiedyś…

Edit:

Jeszcze mam takie pytanie, co do tych działających gniazdek na tasmocie, jak wyłączyć monitorowanie poboru energi, albo je ograniczyć, żeby sprawdzało pobór energi tylko raz na jakiś czas, np co godzinę? i ewentualnie, czy są jakieś ustawienia jeszcze, żeby jak najbardziej ograniczyć pobór energii przez samo gniazdko, tak żeby dalej działało, ale nie musi działać natychmiast, tj jak np bym chciał je wyłączyć i dopiero by to zarejestrowało po jakimś czasie np 5min, to też by było ok?

Komendy Tasmota a w nich TelePeriod

Nie działa ta komenda, jedyne co to pokazuje aktualne informacje systemowe i tyle

A jakiej komendy używasz?
(na SS widać 3593 różne możliwości).

Wpisałem wszystkie opcje ze screena, każda daje taki sam wynik, pokazuje aktualne informacje systemowe i tyle.

A czego się spodziewałeś po wpisaniu poprawnie tych trzech ? komend ze screena ? Rozumiesz co one powodują ?

Przecież one nieobciążone pobierają mniej niż 1W ?

Czego się spodziewałem? Tego o co zapytałem, napisałem, że się ogólnie na tym nie znam i pytam o sposób na ograniczenie lub wyłączenie czegoś, więc w bezpośredniej odpowiedni na pytanie “jak ograniczyć” ktoś podaje konkretną komendę, to spodziewam się że jak jej użyję to stanie się właśnie to o co pytam.

tak, ale z racji że mi są absolutnie nie potrzebne, to wolałbym żeby nic nie pobierały, poza tym z dokumentacji dowiedziałem się tylko tyle, że żadna komenda nie wyłącza monitorowania poboru prądu, więc w takim razie po co wprowadzać kogoś nowego w błąd, podając screena konkretnej komendy, jak można po prostu powiedzieć że się nie da i zakończyć temat?

nie podał konkretnej komendy tylko odesłał do dokumentacji abyś się “douczył” i użył właściwej do swojego zastosowania.

to zwraca aktualne ustawienie ale nic nie zmienia, aby zmieniło musisz podać odpowiedni parametr.
Poza tym wyłączenie monitorowania prądu nie spowoduje, że gniazdko będzie mniej pobierało W.

W tej sytuacji odłącz je i połóż na półkę albo do szuflady.

2 polubienia