Gniazdko GOSUND SP211

Czego się spodziewałem? Tego o co zapytałem, napisałem, że się ogólnie na tym nie znam i pytam o sposób na ograniczenie lub wyłączenie czegoś, więc w bezpośredniej odpowiedni na pytanie “jak ograniczyć” ktoś podaje konkretną komendę, to spodziewam się że jak jej użyję to stanie się właśnie to o co pytam.

tak, ale z racji że mi są absolutnie nie potrzebne, to wolałbym żeby nic nie pobierały, poza tym z dokumentacji dowiedziałem się tylko tyle, że żadna komenda nie wyłącza monitorowania poboru prądu, więc w takim razie po co wprowadzać kogoś nowego w błąd, podając screena konkretnej komendy, jak można po prostu powiedzieć że się nie da i zakończyć temat?

nie podał konkretnej komendy tylko odesłał do dokumentacji abyś się “douczył” i użył właściwej do swojego zastosowania.

to zwraca aktualne ustawienie ale nic nie zmienia, aby zmieniło musisz podać odpowiedni parametr.
Poza tym wyłączenie monitorowania prądu nie spowoduje, że gniazdko będzie mniej pobierało W.

W tej sytuacji odłącz je i połóż na półkę albo do szuflady.

2 polubienia

Zdajesz sobie sprawę że gniazdko ma funkcje zdalnego włączania i wyłączania i do tego mi jest głównie potrzebne? Po prostu chciałbym wyłączyć mi niepotrzebną funkcję, ale widzę że w tobie siedzi elektroda mocno i jak nie mam doktoratu z danej dziedziny, to się w ogóle nie powinienem za to zabierać, dziękuję za brak pomocy i niepozdrawiam, na szczęście są jeszcze zagraniczne fora gdzie są normalni ludzie i są w stanie normalnie komuś odpowiedzieć, bez wywyższania się.

Oczywiście ale jednak zaprzeczasz sobie, wychodzi, że gniazdka jednak są Tobie potrzebne.

Jeśli nie chcesz to nie używaj. Odpowiadałem, że zaprzestanie monitorowania któregoś parametru nie spowoduje mniejszego poboru prądu.

Absolutnie nie miałem takiego zamiaru i szkoda, że tak to odebrałeś ale jestes w “gorącej wodzie kąpany” i bez chwili refleksji chcesz wszystko na szybko, zupełnie jak ten gość co jak zobaczył napis DUPA na płocie i zaraz chciał pogłaskać no i mu drzazga weszła.

Nie, no bez jaj, na negatywne zachowania a’la elektroda jestem bardzo wyczulony i nic takiego tu nie było, dostałeś praktycznie “sam sos, na talerzu i pod nos” :stuck_out_tongue:

Ba zdjęcie programatora, który posiadasz świadczy, że nie jesteś “nogą” w tej dziedzinie.

Jak już napisano (zgodnie również z moją wiedzą) wyłączenie pomiarów (nawet jeśli jest możliwe, ostatecznie można wypruć układ pomiarowy) nie zmienia nic w kwestii poboru mocy, jeśli chcesz oszczędzać prąd (chociaż moim zdaniem to “skórka nie warta wyprawki”) możesz ograniczyć moc wypromieniowaną przez WiFi.

2 polubienia

U mnie działa. Zgodnie z dokumentacją jak wpiszę TelePeriod 30 to gniazdo wysyła telemetrię co 30s. Jak wpiszę TelePeriod 0 to odczyty z sensorów nie będą wysyłane.
Nie cwaniakuj, tylko doczytaj w podlinkowanej dokumentacji jak działają te komendy. Podaje się komendę i jej argument. Jeśli wklepiesz samą komendę, to konsola Tasmota zwraca aktualnie ustawiony argument. Wszystko jest na wstępie dokumentacji. Jak już chcesz tak bardzo oszczędzać, to możesz dzięki tym komendom wyłączać WiFi. Możesz ustawić regułę, dla delty pomiaru i tylko po jej przekroczeniu zostanie wysłany stan sensora.
Z takim podejściem nie licz na gotowce i prowadzenie za rączkę. Trochę pokory.

3 polubienia