HA 0.114 - NR - get history - error

Witam wszystkich!

Nie aktualizujcie do nowej wersji jeśli używacie encji GET HISTORY
image
wykrzaczają się wszystkie procesy zawierające te elementy.
image
i w takiej formie zamierają.

@Marcin_Domański A widzisz, właśnie skończyłem nagrywać film “co nowego” w którym odradzam aktualizację ze względu na potencjalne problemy z historią. Trzeba było zaczekać na mój film przed aktualizacją :smiley: Chociaż o problemach z NR nie wiedziałem. Osobiście nie używam history. Pora zacząć aby wiedzieć czy działa czy nie. :smiley:

Ja na to trafiłem przypadkiem, bo buduje proces, który będzie “rozliczał” pralkę z zużycia prądu w trakcie prania i czasu jej użytkowania (za pośrednictwem gniazdka Fergusona) i do tego potrzebny jest ten nod. A że w trakcie pracy pojawiła się aktualizacja, to ją puściłem i pojawiły się problemy.
Podzieliłem się wiadomością z resztą grupy, bo może inni mają podobne pomysły na wykorzystanie HA :slight_smile:

1 polubienie

aktualizacja 0.114.1 - naprawia błąd. Problem tkwił z tego co zauważyłem w prawidłowym wczytaniu konfiguracji podczas startu serwera HA, jakakolwiek zmiana w pliku configuration.yaml całkowicie rozsypywała system i sprawiała że HA uruchamiał się w trybie awaryjnym - nawet po cofnięciu zmian.