HA, moduł BT w Virtual Machine - problem

Cześć,

Mam HA postawione na Qnap w Virtual Station i tam stoi HA.

Posiadam Bluetoot dongla na USB, którego wpiąłem i udostępniełem w VS dla HA.

image

We wcześniejszej wersji wykrywał mi dongla teraz nie. Czy da się to jakoś naprawić?

Czy da się wywołać tutaj komende: sudo apt-get install

Próbuję w terminalu HA w terminalu Virtual Station i nie działą.
Moze da się stery do tego zainstalować?

Urządzenie to:

Co konkretnie masz na myśli? Bo ten screenshot, który załączyłeś jako ostatni przeczy tezie o niewykrywaniu.

Chodzi mi że jak wpisuje bluetoothctl to nie znajduje żadnych urządzeń. Nie wykrywa tam tego dongla.

A jaką masz wersję HAOS?

obecnie 8.5 była 8.0 bo też na niej testowałem.

przy podpinaniu dongla pojawia sie to:

A możesz spróbować 9.0? (sporo zmieniło się w systemie ostatnio)

Jakkolwiek komunikat błędu wydaje się wskazywać na to, że masz podróbkę CSR (Barrot).

Poszedł update do 9.0 i nadal to samo.
image

Przy odpalaniu systemu:

Co ciekawe ok grudnia 2021 roku działało to bo nawet podłączałem głowice termostatyczne. Wtdy miałem jeszcze starszą wersje niż teraz.

No cóż, teoretycznie można cofać wersje systemu dość głęboko, ale wymagana jest specyficzna ścieżka downgrade (więc nie polecam schodzić poniżej 8.0 jeśli nie sprawdzisz jaka wersja jest dopuszczalna - bodajże tylko ostatnia “siódemka”).

Weź jakiegokolwiek innego dongla z obsługą BLE i sprawdź czy nie będzie z nim problemu.

U mnie (jakkolwiek to jest HAOS generic na RPi) działa bez problemów adapter który przedstawia się tak (jest INNY od twojego, jakkolwiek możliwe, że to też podróbka, ale nigdy z nim nie było problemów, poza faktem że ma drastycznie kiepski zasięg, ale może to wina samego podpięcia do RPi):

BUSNUM: '001'
DEVNAME: /dev/bus/usb/001/003
DEVNUM: '003'
DEVPATH: >-
  /devices/platform/scb/fd500000.pcie/pci0000:00/0000:00:00.0/0000:01:00.0/usb1/1-1/1-1.1
DEVTYPE: usb_device
DRIVER: usb
ID_BUS: usb
ID_MODEL: CSR8510_A10
ID_MODEL_ENC: CSR8510\x20A10
ID_MODEL_ID: '0001'
ID_PATH: platform-fd500000.pcie-pci-0000:01:00.0-usb-0:1.1
ID_PATH_TAG: platform-fd500000_pcie-pci-0000_01_00_0-usb-0_1_1
ID_REVISION: '8891'
ID_SERIAL: 0a12_CSR8510_A10
ID_USB_INTERFACES: ':e00101:'
ID_VENDOR: 0a12
ID_VENDOR_ENC: 0a12
ID_VENDOR_ID: 0a12
MAJOR: '189'
MINOR: '2'
PRODUCT: a12/1/8891
SUBSYSTEM: usb
TYPE: 224/1/1
USEC_INITIALIZED: '3647723'

I już wszystko jasne.
Wersja 7.6 jest ostatnią gdzie to działa poprawnie, w wersji 8.0 już nie działą zatem coś musieli wywalić np.: jakieś sterowniki.

Na wersji najnowszej też przetestowane i to samo.

Tak jak przypuszczałem…Stara wersja, którą miałem działa poprawnie. Dobrze, ze miałem backup.

Wersja os 6.2

Na nowych wersjach mogą się przydać te materiały, chodź u mnie nie zatrybiło na moim BT.

Przejdź do głównej zawartości

ArturHome

HA, moduł BT w Virtual Machine - problem

Home Assistant

HA, moduł BT w Virtual Machine - problem

Home Assistant

24 wrz

9 / 9

24 wrz

3h temu

fnxfnx

6h

Cześć,

Mam HA postawione na Qnap w Virtual Station i tam stoi HA.

Posiadam Bluetoot dongla na USB, którego wpiąłem i udostępniełem w VS dla HA.

image

We wcześniejszej wersji wykrywał mi dongla teraz nie. Czy da się to jakoś naprawić?

Czy da się wywołać tutaj komende: sudo apt-get install

Próbuję w terminalu HA w terminalu Virtual Station i nie działą.
Moze da się stery do tego zainstalować?

Urządzenie to:

Kamami.pl

Adapter USB Bluetooth 4.0 (CSR8510 A10)

Adapter USB pozwalający dodać komunikacje Bluetooth do komputera (minikomputera) zgodny z Bluetooth 4.0/BLE. Oparty jest na układzie CSR8510 A10. Adafruit 1327

Price: PLN 74.89

1 odpowiedź

Odpowiedz

  • utworzono

6h

  • [

ostatnia odpowiedź

](HA, moduł BT w Virtual Machine - problem - #9 przez fnxfnx)

3h

  • 8

odpowiedzi

  • 25

odsłon

  • 2

użytkownicy

  • 2

linki

  • 5

4

szopen

6h

Co konkretnie masz na myśli? Bo ten screenshot, który załączyłeś jako ostatni przeczy tezie o niewykrywaniu.

RozwiązanieOdpowiedz

fnxfnx

6h

Chodzi mi że jak wpisuje bluetoothctl to nie znajduje żadnych urządzeń. Nie wykrywa tam tego dongla.

RozwiązanieOdpowiedz

szopen

6h

A jaką masz wersję HAOS?

RozwiązanieOdpowiedz

fnxfnx

6h

obecnie 8.5 była 8.0 bo też na niej testowałem.

przy podpinaniu dongla pojawia sie to:

RozwiązanieOdpowiedz

szopen

6h

A możesz spróbować 9.0? (sporo zmieniło się w systemie ostatnio)

Jakkolwiek komunikat błędu wydaje się wskazywać na to, że masz podróbkę CSR (Barrot).

RozwiązanieOdpowiedz

fnxfnx

6h

Poszedł update do 9.0 i nadal to samo.
image

Przy odpalaniu systemu:

Co ciekawe ok grudnia 2021 roku działało to bo nawet podłączałem głowice termostatyczne. Wtdy miałem jeszcze starszą wersje niż teraz.

RozwiązanieOdpowiedz

szopen

5h

No cóż, teoretycznie można cofać wersje systemu dość głęboko, ale wymagana jest specyficzna ścieżka downgrade (więc nie polecam schodzić poniżej 8.0 jeśli nie sprawdzisz jaka wersja jest dopuszczalna - bodajże tylko ostatnia “siódemka”).

Weź jakiegokolwiek innego dongla z obsługą BLE i sprawdź czy nie będzie z nim problemu.

U mnie (jakkolwiek to jest HAOS generic na RPi) działa bez problemów adapter który przedstawia się tak (jest INNY od twojego, jakkolwiek możliwe, że to też podróbka, ale nigdy z nim nie było problemów, poza faktem że ma drastycznie kiepski zasięg, ale może to wina samego podpięcia do RPi):

BUSNUM: '001'
DEVNAME: /dev/bus/usb/001/003
DEVNUM: '003'
DEVPATH: >-
  /devices/platform/scb/fd500000.pcie/pci0000:00/0000:00:00.0/0000:01:00.0/usb1/1-1/1-1.1
DEVTYPE: usb_device
DRIVER: usb
ID_BUS: usb
ID_MODEL: CSR8510_A10
ID_MODEL_ENC: CSR8510\x20A10
ID_MODEL_ID: '0001'
ID_PATH: platform-fd500000.pcie-pci-0000:01:00.0-usb-0:1.1
ID_PATH_TAG: platform-fd500000_pcie-pci-0000_01_00_0-usb-0_1_1
ID_REVISION: '8891'
ID_SERIAL: 0a12_CSR8510_A10
ID_USB_INTERFACES: ':e00101:'
ID_VENDOR: 0a12
ID_VENDOR_ENC: 0a12
ID_VENDOR_ID: 0a12
MAJOR: '189'
MINOR: '2'
PRODUCT: a12/1/8891
SUBSYSTEM: usb
TYPE: 224/1/1
USEC_INITIALIZED: '3647723'

RozwiązanieOdpowiedz

fnxfnx

3

3h

I już wszystko jasne.
Wersja 7.6 jest ostatnią gdzie to działa poprawnie, w wersji 8.0 już nie działą zatem coś musieli wywalić np.: jakieś sterowniki.

Na wersji najnowszej też przetestowane i to samo.

Tak jak przypuszczałem…Stara wersja, którą miałem działa poprawnie. Dobrze, ze miałem backup.

Wersja os 6.2

Na nowych wersjach mogą się przydać te materiały, chodź u mnie nie zatrybiło na moim BT.

Rudd-O.com

Working around Bluetooth HCI problems in Home Assistant

Under Linux, some USB devices are flakier than we’d like to admit — especially in a Raspberry Pi.

HejDom

Home Assistant - Bluetooth USB do terminali Wyse/Fujitsu/HP

Staramy się zebrać i opisać wszystkie urządzenia które kupujemy (my członkowie grupy) a które działają z Google Home. Szukamy najtańszych rozwiązań, zwracając uwagę na prostotę instalacji i konfiguracji.

Home Assistant

Bluetooth

Discover, connect, and monitor bluetooth devices.

Home Assistant Community – 23 Mar 21

Hass.io and USB Bluetooth Dongle

There is are a set of changes to HASS OS that may fix this for most people If Home Assistant is complaining about missing firmware, in a terminal do the following: # Based on: MPOW BH456A Bluetooth USB Adapter Kernel Module Adjustements (Realtek RTL8761B chip) · GitHub #…

RozwiązanieOdpowiedz

UdostępnijZakładkaZgłośOdpowiedz

Obserwuj wszystko

Będziesz otrzymywać powiadomienia o każdym nowym wpisie, ponieważ obserwujesz ten temat.

Sugerowane tematy

Home Assistant

recorder|16|801|26 lip|
|Help! Liczenie zużycia prądu z current_consumption - Walka 11

Integracje

device_class|17|1,1k|5 sie|
|Termostat - różne temperatury zależnie od czasu. Dlaczego nie działa?

Home Assistant

termostat|14|84|7h|
|Lista odtwarzania

Home Assistant|4|46|1d|
|Webpage Card - wyświetlanie strony z sieci lokalnej

Home Assistant

lovelace|1|43|1d|

Masz do zobaczenia 4 nieprzeczytanych tematów oraz 4 nowych tematów, lub przejrzyj inne tematy w Home Assistant

Historia

rafkan 2 godziny

Na wersji najnowszej też przetestowane i to samo.

Na wersji najnowszej też przetestowane i to samo.

Edit:

Tak jak przypuszczałem…Stara wersja, którą miałem działa poprawnie. Dobrze, ze miałem backup.

Wersja os 6.2

Na nowych wersjach mogą się przydać te materiały, chodź u mnie nie zatrybiło na moim BT.

Rudd-O.com

Working around Bluetooth HCI problems in Home Assistant

Under Linux, some USB devices are flakier than we’d like to admit — especially in a Raspberry Pi.

HejDom

Home Assistant - Bluetooth USB do terminali Wyse/Fujitsu/HP

Staramy się zebrać i opisać wszystkie urządzenia które kupujemy (my członkowie grupy) a które działają z Google Home. Szukamy najtańszych rozwiązań, zwracając uwagę na prostotę instalacji i konfiguracji.

Home Assistant

Bluetooth

Discover, connect, and monitor bluetooth devices.

Home Assistant Community – 23 Mar 21

Hass.io and USB Bluetooth Dongle

There is are a set of changes to HASS OS that may fix this for most people If Home Assistant is complaining about missing firmware, in a terminal do the following: # Based on: MPOW BH456A Bluetooth USB Adapter Kernel Module Adjustements (Realtek RTL8761B chip) · GitHub #…

​ ​

​ ​

@fnxfnx
Zgłoś issue do systemu (lub dopisz informacje o swoim problemie jeśli znajdziesz już wcześniejsze pasujące zgłoszenie), od czasu 7.6 dodano sporo nowych sterowników, ale może wyleciała przy okazji obsługa akurat twojego dongla, bez zgłoszeń nie ma co liczyć na cud

PS przy cofaniu wersji OS nie musisz korzystać z backupu (za to warto przed takim ruchem wykonać świeży backup na wypadek gdyby downgrade się nie udało), jednak musisz się trzymać właściwej kolejności wersji (tj. z OS>=8.0 nie można przejść na wersję <7.6 - to jest właśnie ta przejściowa wersja).