HA przycisk zamiast przełącznika w komunikacji po modbus do Wago PLC

Jest tak jak myślałem, zrobiłem test i muszę w PLC zerować zmienne. Jak w HA przełączy to trzyma “1”, a więc muszę po wykryciu “1” zmieniać stan na “0”.
W wago masz różne możliwości jeżeli chodzi o modbusa.
writing
reading
Do rejestrów 4096 … 12287 i 12288 … 24575 masz możliwość programowania swoich zmiennych (deklarowania ich w programie) np:
test AT %MX0.0 : BOOL; > dostępny jest na rejestrze 12288 jako R/W.

Natomiast do zmiennych 0 … 255 masz dostęp, są to 1:1 wystawione wejścia fizyczne sterownika
To samo 512…767 tyczy się wyjść.

Zmienna wyzerowana np. modbus pool, zmienia stan w HA po kilku sekundach również na “0” także stan czyta poprawnie.

Chyba to zrobię wykorzystując obecne zmienne do sterowania z wizualizacji w wago, a na “feedback” zadeklaruje nowe zmienne, które przypisane zostaną do fizycznych wyjść, a jeżeli staną się “1” wyzerują stan zmiennej wejściowej.
Chociaż wolałbym aby switch w HA wysyłał, krótką “1” i zmieniał w “0” wtedy jako potwierdzenie mógłbym użyć wartości wyjścia np. załączenie światła wysłałoby “1”->“0”, a potwierdzenie załączenia = fizyczne wyjście ze sterownika, a program w WAGO mógłby pozostać bez zmian (tam już niestety prawie nie mam miejsca).