Home Assistant w Dockerze

Musisz zatem się zalogować jako root i dodać użytkownika mirek do grupy z uprawnieniami do sudo


OFF-TOPIC
Prawdę mówiąc jeśli chcesz żyć bez proxmoxa, to ja sugeruję instalację HAOS bare-metal, bo jest idealna dla zwykłych użytkowników HA i nie wymaga zawracania sobie gitary dbaniem o system, no ale to Twój wybór (aż się boję kolejny raz proponować to rozwiązanie, bo w innym wątku gdzie rzuciłem taką propozycję zostałem zjechany, że wylewam pomyje).

Od początku ich istnienia śledzę statystyki (to co udostępniamy autorom softu w panelu Analytics)

I ilość instalacji generic (bare-metal) powoli, ale bardzo systematycznie rośnie (a dla dowolnych platform x86-64 ta metoda instalacji jest dostępna stosunkowo od niedawna - konkretnie od maja zeszłego roku, więc tutoriali jest co kot napłakał) w tej chwili tego rodzaju instalacje stanowią ponad 9% wszystkich instalacji (pół roku temu było to koło 6%), ale instalacje na platformach SBC które odpowiadają techniczne instalacji generic dla x86-64 (i AArch64 który jest w zasadzie niewidoczny na wykresie) stanowią grubo ponad połowę wszystkich instalacji.