Home Assistant w Dockerze

To powinno na luzie wystarczyć na proxmoxa (jeśli chodzi o rozmiar ssd to wieje biedą, ale nie z tym masz problem).

Co do RAMu to tylko takie szacowanie (czyli powiedzmy maksymalne rozsądne wartości w kwestii zajętych zasobów):
proxmox 2GB
HAOS + HA 2GB (może nieco więcej, jeśli to bardzo rozbudowana konfiguracja)
NR 4GB
pozostałe Dodatki? no nie wiem które są zasobożerne (te związane z obróbką wideo bywają), ale niektóre inne używane w nierozsądny sposób mogą zużywać sporo RAMu.

Używając Glances można się z grubsza dowiedzieć co się dzieje (sam Glances jest zasobożerny, ale tylko pod względem CPU i to podczas wyświetlania GUI, może pracować w tle i nazbierasz sobie jakieś interesujące dane).

Na instalacji generic jakiś czas temu wyciągałem RAM (bo był w większości niewykorzystany - wstępnie to było 8GB, zostawiłem póki co 4GB, na 2GB RAMu bywają problemy - tyle miałem w instalacji testowej i rozszerzyłem do 4GB)

Zainstaluj generic, nie będziesz żałował raczej z pewnością :stuck_out_tongue:

A co do tutoriali instalacyjnych to polecam korzystać z hass.io (jakkolwiek nawet autorzy HA i HAOS odradzają instalację Supervised jako wymagającą największej wiedzy od użytkownika).

Może bym i nie żałował , lecz tego dopiero nie ogarnę z tego poradnika . Ten był prosty a są same problemy a co dopiero ten generic . Dzięki za pomoc .

7 postów zostało scalonych z istniejącym tematem: Instalacja natywna (bare-metal, “golas”) Home Assistant OS (HAOS) połowa 2022