Indual MT-K WiFi (dotykowy sterownik rolet/kurtyn Tuya Wi-Fi Curtain Switch)

Ale to chyba nie ten model. A tak poza tym czarna magia o czym tu piszecie :wink:

Cześć!
Ja mam wersję tego przełącznika w wersji ZigBee.

Również zakupioną z netu, Indual M-TK , ładny, schludny szklany kawałek sterowania do rolet.
Niestety za żadne skarby nie chce mi się to zestawić z Home Assistantem, w ZigBee2MQTT wykrywa się jako “niewspierane” i model TS0601 (co raczej wskazywałoby na jakąś głowicę termostatyczną… )

Trochę już klamotów mam w domu po ZigBee, całe sterowanie ogrzewaniem, oświetlenie itp… ale nie uważam się za fachowca od programowania, nie bardzo wiem jak ugryźć te przełączniki Indual żeby się “namyśliły” na współpracę… irytuje bo są jakoś poprogramowane że nie podnoszą mi do końca rolet… i sie nie da podnieść wyżej bo stają i finito… i też nie po drodze mi teraz dokupowanie jakiejś bramki i spinanie tego z tuyą… po zigbee… no nie po to mam swój serwer HA w domu…

Sprzęt b fajny, estetyczny… może ktoś ma koncept jak to ogarnąć… to byłoby coś :wink:

“Na chwilę” wyłącz Z2M i spróbuj ZHA - czasem pomaga ale nie ma róży bez kolców - bo ZHA może to widzieć ale nie będzie widziało innego Twojego urządzenia lub jego funkcjonalność będzie ograniczona.

dzięki za podpowiedź! :slight_smile:
Żaluzje ruszyły, widzę je ale 20 innych urządzeń w domu przestało działać… kurczę… nie wiem czy nawet je widze wszystkie teraz… w Z2M miałem mapę fajną chociażby, tutaj czuje się zagubiony.

Jeżeli jest Ta sama antena / integrator, ten sam system tylko integracja inna uruchomiona to czy jest jakaś opcja żeby… podejrzeć jakoś konfigurację w ZHA i to zaaplikować w Z2M? no chciałbym jakoś to… obsłuzyć.

Konfiguracja → Integracje → Zigbee Home Automation → Konfiguruj → Wizualizacja

ok, mapka jest, słabsza ale jest :wink:

Nie rozwiązuje mi to jednak problemu - przycisk IKEA TRADFRI 0-1 na przykład widzi ale tylko stan baterii… nie da się z niego korzystać.

kurczę, Indual też chodzi niby ale TYLKO chodzi… nie bardzo wiem czy w ogóle mogę cokolwiek w nim przestawić ( okno balkonowe, duże, roleta nie dojeżdża do samego dołu i nie da jej się zmusić żeby poszła niżej… musze to zrekalibrować jakoś… ), no, wolałbym to jakoś do Z2M przyłatać…

Coś ktoś?

Integracja ZHA działa po prostu inaczej niż Z2M

czy jest taka możliwość, abym na jednym raspberry miał dwie integracje? jedną Z2M a drugą ZHA ? na przykład podpinając po USB dwie antenki ZigBee czy coś?

Niestety _TZE200_yenbr4om nie jest obsługiwane za specjalnie nawet przez ZHA, kurczę, wszystko co potrafi to podnieść a w kolejnym ruchu opuścić roletę. Kicha jest taka, że jak podniosę ją o 5 cm na przykład to nie mogę kontynuowac podnoszenia dalej , muszę opuścić ją chodciaż o milimetr aby potem znowu podnosić… no i nie mogę tego wysterować… roleta wyłącza się za wcześnie i nie domykam okna i nic z tym nie mogę dalej zrobić…
Ech… wkopałem sie z tymi przełącznikami Indual, ładny ale… ani ręcznie tego wysterować nie idzie, ani po Home Assistant… nie chcę bramki kupować i w tuye się bawić… od razu mi sie przestaje chcieć to mieć jak sobie myślę że okno dwa metry ode mnie musi sie skontaktować z jakimś chińskim serwerem z dmuchanego ryżu, żeby ten mu powiedział “opuść się”…

Tak, jest taka możliwość. Musisz zakupić dwa koordynatory/bramki, jeden będzie Ci działać z Z2M drugi z ZHA.
Edit:
Oczywiście trzeba ustawić koordynatory na różnych kanałach np. 11 i 25.

Z koordynatorami jeszcze mi to nie zaskoczyło tak jakbym chciał ale zastanawiam się nad czymś innym…
Skoro ta sama antenka potrafi się skomunikować przy użyciu ZHA z przełącznikiem rolet a kiedy użyjemy Z2M już nie potrafi się prawidłowo komunikować to oznacza, ze problem tkwi w Z2M, po prostu czegoś mu brakuje… Zatem zastanawiam się jak się dodaje nowe urządzenia do Z2M, czy to jest trudne, wymaga umiejętności “wąchania” czym rzuca dane urządzenie, które chcemy podpiąć? można gdzieś podrzucić jakieś logi? tak aby ktoś coś podpowiedział, może dorobił od listy urządzeń kolejne… ? Z pewnością nie tylko ja jeden będę się z tym męczył, na bank więcej osób będzie miało ten sam problem z tym dokładnie przełącznikiem…

i

oraz

PS wbrew podglądowi to 3 różne linki

1 polubienie

ech, po miesiącu jednak stwierdzam, że to już mnie na tym etapie przerasta. Rozwaliłem sobie kilka razy konfigurację i - co gorsza - dwa termometry sonof przestały mi pracować… link jest ale ani temp ani wilgotności mi juz nie raportują.
Więc odpuściłem zabawy… żaluzje póki co wymagają podejścia do przełącznika.