Odkurzacz Mi Robot Vacuum Mop 1C Integracja niestandardowa

Mam takie cudo Robot zamiatająco-myjący Mi Robot Vacuum Mop Biały | Mi-Home.pl (mi-home.pl). Zakupiłem go jeszcze przed rozpoczęciem przygody z HA. Niestety nie jest obsługiwany przez żadną integrację. znalazłem coś takiego na GitHub Concentricc/xiaomi_vacuum (github.com). Czy warto eksperymentować z takimi integracjami bo zastanawiam się na instalacją?

Pozdrawiam
Mariusz

Najwyżej Ci nie zadziała

Przejrzyj tamten wątek

@szopen skorzystałem z drugiego linki. Po instalacji mam taki komunikat w logach


Plik “hacs.json” i “services.yaml” dodałem do katalogu “config” wygląda że to chyba nie to miejsce. Możesz podpowiedzieć gdzie dodać te pliki?

Zainstaluj przez HACS, nie będziesz musiał nic kopiować tylko dodać wpis configuration.yaml

@rafkan usunąłem wszystko, zrobiłem restart, zainstalowałem z HACS efekt ten sam :frowning:

Nie mam tego odkurzacza, ale droga do instalacji jest taka:

  1. dodajesz repozytorium do HACS
  2. instalujesz integrację w HACS
  3. restart HA
  4. dodajesz konfigurację w configuration.yaml podając właściwe wartości dla twojego odkurzacza
  5. restart HA

na tym etapie powinny być już encje

instalujesz kompatybilną kartę z HACS

i konfigurujesz ją tak by encje, atrybuty itd. pasowały do możliwości twojego odkurzacza.

Taki mały wojenny update - autor tej karty (i paru innych fajnych uzupełnień HA) pochodzi z Kijowa i niestety od 24 lutego 2022 nie daje znaku życia, w ostatniej aktualizacji dodał w dokumentacji informacje na temat możliwych opcji wsparcia dla Ukrainy,

1 polubienie

Tak jak napisał @szopen, zrób pięć punktów które wymienił i zobacz czy Ci się encje pojawią

@szopen udało się odkurzacz zaczął działać ale ostrzeżenia w logach po restarcie dalej się pojawiają.

Ostrzeżenia w logach zawsze są przy integracjach z HACS bo są nieoficjalne, ale wklej je jako tekst to może ktoś zobaczy czy jest tam coś niepokojącego.

@szopen Ostrzeżenie:
Logger: homeassistant.helpers.service
Source: helpers/service.py:405
First occurred: 22:02:54 (1 occurrences)
Last logged: 22:02:54

Unable to find services.yaml for the xiaomi_vacuum integration

vacum

Jeśli jesteś pewien, że to z tej integracji, to zgłoś issue developerowi.
tak swoją drogą nie polecam instalować kilku integracji o tej samej nazwie (akurat linkowałeś wcześniej integrację której forkiem jest ta z mojego linka)

@szopen przed zainstalowaniem integracji z twojego linka usunąłem tę integrację którą wcześniej linkowałem.

To zgłoś problem developerowi, czy mimo wszystko działają podstawowe funkcje?

@szopen już zgłosiem

Sluchajcie mam problem z zainstalowaniem tej integracji. Robie wszystko tak jak w punktach powyzej. Dodalem integracje z hacs, restart. Potem dodalem konfiguracje yaml i nie moge zrestartowac HA z powodu tego komunikatu. BTW co sie wpisuje w polu ‘‘name’’ w konfiguracji yaml ?

Której integracji (bo chyba było kilka rożnych powyżej… w tym przynajmniej jedna przestarzała)

Co konkretnie dodałeś?

nazwę?

Chodzi o integrację

Jeśli chodzi o konfiguracje yaml :
.

vacuum:
  - platform: xiaomi_vacuum
    host: <ip>
    token: "<token>"
    name: <name>

Problem rozwiązany. Dodałem linijkę za wysoko w terminalu. Integracja się zainstalowała, ale nie widzę żadnych encji ani odkurzacza w urządzeniach. Natomiast widzę, że podczas uruchamiania HA integracja odkurzacza się ładuje. Czy muszę coś jeszcze zrobić, żeby pojawiły się encje ?

Jestem BARDZO początkującym użyszkodnikiem HA. W dodatku nie miałem wcześniej styczności z żadnym językiem programowania czy nawet terminalem, dlatego mogę opisywać problemy w sposób trochę niezrozumiały.

Próbuję teraz zainstalować kartę z tego linku ale utknąłem w pierwszym punkcie ponieważ hacs informuje że nie ma zadnych pluginów i odsyła mnie do supervisor, a tam też tego nie ma. Pozostaje mi instalacja manualna a z moim poziomem wiedzy zajmie to z tydzień i niezliczoną ilość błędów :slight_smile:

Nie napisałeś jaki masz odkurzacz, autor integracji z której chcesz skorzystać (harisma-git/xiaomi_vacuum) od dwóch lat do niej nie zagląda. Może spróbuj użyć poniższej integracji:

Dziękuję za odpowiedź. Mój robot to dokładnie model zlinkowanej przeze mnie integracji
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C Biały

1C STYTJ01ZHM (dreame.vacuum.mc1808)