Integracja Passive BLE Monitor - Xiaomi LYWSD03MMC

HACS 1.19.0 jest trefny i uszkadza komponenty - nawet nie próbuj go instalować - ostatnia wersja to 1.19.2 i ona jest OK
Kolejność niby nie ma znaczenia (tzn. ja nie zauważyłem wpływu, póki oczywiście dany komponent nie jest trefny :stuck_out_tongue: ) - jak mam “zapuszczony” HA to aktualizuję hurtem, tylko sprawdzam czy nie ma po drodze breaking changes.

Passive BLE monitor miał dużo radykalnych zmian w ostatnich dniach, więc numery wersji ostro poszybowały do góry

BTW te ostatnie breaking changes dotyczyły raczej u nas mało popularnego sprzętu: Inkbird iBBQ-4.

Natomiast już 6.5.0 wprowadza obsługę termostatu lub higrostatu DIY i czujnika drzwi lub okien DIY (generalnie to po prostu czujnik binarny do zrealizowania np. z użyciem kontaktronu) na bazie LYWSD03MMC (modyfikacja raczej dla hardkorowców, ale możliwa do wykonania), wymaga alternatywnego firmware od pvvx (zalecam aktualną wersję, na dziś to 3.5), tak wyglądają te dodatkowe możliwe do uruchomienia encje (by z nich korzystać trzeba odpowiednio skonfigurować soft pvvx oraz podpiąć sprzęt metodami DIY)