Integracja Tuya - FoodLight

Cześć,
Postanowiłem zabawić się z TUYA i mam od razu na starcie problem z integracją.
Zastosowałem zgodnie z klasyką konfigurację projektu w Cloud i wygląda, że jest ok, bo urządzenie jest widoczne, dokładnie to, które sparowałem z app Tuya na telefonie.


.

Jednak w integracji w HA nie mam zaciąganego urządzenia :frowning:
image
W czym rzecz?

A skorzystałeś z tej zakładki?

Czy ta lampa flood light to halogen z Action LSC? Jeśli tak musisz zrobić tak jak pisał @szopen, łączysz konto i powinna pojawić się zakładka, jednak nie licz funkcje takie jak w aplikacji, integracja dodaje tylko switch. Ja dodałem niestandardową integrację local tuya z HACS. To jest coś podobnego do Tuya local ale wyłapuje takie wynalazki jak LSC :slight_smile:

Oczywiście, że to zrobiłem.
Mój załączony ekran nawet to wyjaśnia, bo w polu widać “Tuya App Account / xxx@tlen.pl” co świadczy o powiązaniu aplikacji z telefonu z projektem “Local Tuya”.
Problem leży gdzie indziej, niestety.

no to spróbuj dodać ponownie integrację, skoro lampa jest widoczna na stronie tuya api to po dodaniu integracji powinno zaciągnąć wszystkie urządzenia.

W app Tuya utwórz 2 automatyzacje włącz i wyłącz, dezaktywuj je.
Odśwież Tuya, HA powinien je dodać jako sceny.
Jeśli w HA nie pojawią się sceny to znaczy, że gdzieś popełniłeś błąd przy konfiguracji

  • strefa czasowa
  • uprawnienia

Integrację można zainstalować mimo niepoprawnych ustawień w chmurze, ale skoro ogarnąłeś instalację poprawnie, to istotnie trzeba szukać w innym miejscu.

Automatyzacja stworzona na smartphonie nie jest widoczna w żaden sposób w Tuya IoT Platform, prawda? Ja jej nie widzę tutaj.
Natomiast po kolejnym zdefiniowaniu integracji Tuya w HA nie mam żadnej sceny z udziałem Tuya.
Stan identyczny.

Ale zrobiłem jedną ciekawą rzecz:
Użyłem innej aplikacji na smartphonie: IoT Device Management.
W niej sparowałem swoje urządzenie a następnie przypisałem urządzenie do projektu bez linkowania “Tuya App Account”.
Urządzenie pojawiło się w HA!!!
Problem tylko taki, że mogę jedynie włączyć FloodLite. Jakiekolwiek inne operacje nie są możliwe, nawet proste wyłączenie urządzenia.
No masakra jakaś.


W takim wypadku wykluczałbym uprawnienia lub strefę czasową.