Integracja urządzeń po UDP

Posiadam czytnik linii papilarnych który wyrzuca dane pod wskazany adres i port. Chciałbym to jakoś zintegrować z HA. Widziałem podobne integracje z Loxonem. Tam komunikacja odbywa się po UDP. Ma ktoś może jakiś pomysł jak przeprowadzić taką integrację w HA?

To pokaż przykład, nie będzie trzeba odkrywać Ameryki na nowo :wink:.

Jakie dane, jaki protokół, jaki port?

Jaki czytnik?

Czytnik to Ekey
Port ustawiasz dowolny i adres ustawiasz dowolny. Komunikacja między czytnikiem a systemem odbywa się przez moduł CV Lan.

Zakładam, że oprócz samego czytnika masz także “LAN RS-485 converter” bo sam moduł czytnika linii jest podłączany po RS485 do tego konwertera.

W przesłanej instrukcji widzę rozbieżności na dwóch rysunkach - możliwość integracji z zewnętrznym systemem “1 Third-party system” poprzez “5 Control panel”:

a na innym rysunku integracja “5 Third-party system” poprzez “1 LAN RS-485 converter”

i bądź tu mądry o co biega :thinking:.

Masz prawo niewiedzieć a może to nie dokońca wynika z tych rysunków poglądowych. Ekey na swojej stronie zamieszcza schematy podłączenia. Komunikacja zawsze odbywa się przez odpowiednie konwertery CV LAN, CV KNX lub CV Wiegant.

Tutaj schemat CV LAN

Nadal nie podałeś jakim protokołem chcesz się komunikować z HA, od tego zależy z jakiej integracji możesz lub nie skorzystać.

Mam trzy rodzaje protokołów w CV LAN do wyboru.

Protocol types
The converter supports three protocol types for sending data packets over the Ethernet network:
□ rare protocol: Complex protocol for system developers who are incorporating an ekey home
system. The data is transferred in binary format. This protocol is the default setting.
□ home protocol: Simple protocol for automation technicians who are incorporating an ekey
home system. The data is transferred in string format.
□ multi protocol: Simple protocol for automation technicians who are incorporating an ekey
multi system. The data is transferred in string format.
Ja chciałem korzystać z home’a lub multi.

Temat trudny ale nie niemożliwy co pokazuje przykład Loxonem - postawili serwer UDP (napewno skorzystali z gotowego rozwiązania open server), na podstawie opisu protokołu wykorzystywanego w rozwiązaniu ekey home napisali własną integrację. Podobna integracja jest w openHAB (ekey - Bindings | openHAB) czyli da się :slight_smile: .