Jak sprawdzić przełącznik on/off przez ostatnie 60 min

Najogólniej mówiąc jest. Zależności od tego, których funkcji potrzebujesz (and …or) możesz łączyć je szeregowo lub równolegle.

Logiczne AND, Chodzi mi, czy w polu If state, jest jakas specjalna skłądnia aby podać 2 encje ?

Nie wiem.
Ale gdy połączysz szeregowo drugi “state node” to będziesz miał warunek AND. Będą musiały być spełnione ody dwa aby msg przeleciał.
Ciężko coś radzić na tym poziomie abstrakcji , ale rozwiązanie jest na pewno

Łączac dwa nody oczywiście uzyskujemy AND. Na jakimś filmiku wydaje mi się że chłopak wpisywał 2 enecje, dlatego zapytałem, tak dla poszerzenia wiedzy.
Załączam docelowy proces, dla scenariusza: włącznik światła w łazience włącza pompe, jesli nikt nie wlaczy swiatla, wlaczy sie automat co godzine.
Rozmyslam jeszcze jak ewentualnie aktywowac pomke jesli ktos bedzie w kuchni, oczywistym jest czujnik ruchu, ale on bedzie lapal takze czesc salonu …, może okazać się ze wlaczanie co 1h wystarczy aby podtrzymac ciepla wode w obiegu.

Znowu przesadziłeś :smile: to co dostałeś ode mnie było wystarczające, gdybyś zastosował się do tego:

Encji z “Wl Pompy” użyj w 'Czy automat on" i tyle

Nie załączaj samych obrazków, bo można tylko powiedzieć “…no ładny”.
Nie lubię składni HA bo nie jest zgodna z tym do czego jestem przyzwyczajony więc nie jestem w tanie pomóc. Wszystko robię w NR i MQTT a HA służy mi tylko jak interface.

…edit

Aktywowanie czujką ruchu będzie za często.
Moją pompę cyrkulacji przepędzam według harmonogramu obecności w domu.
Same użytkowanie wody przez domowników jest wystarczające do utrzymania natychmiastowej dostępności ciepłej wody przy wyłączonej pompie.
Uruchamiam ją rano raz, wraz z budzikiem i okresowo po południu.
Jak zależy Ci na oszczędnym sterowaniu to załóż czujnik temperatury na cyrkulacji w odległości ok 1m od kotła i steruj na podstawie temperatury.

Chciałem Tobie podziękować za pomoc :slight_smile: