Jaki AP Client na ESP?

Który model esp da się ustawć jako AP client?? czy WT32-ETH01 da radę?

potrzebuję podłaczyć do sieci wifi kilka urządzeń nie posiadających wifi ale mającyh porty LAN

Z tego co się orientuję, ta płytka nie może jednocześnie mieć włączony eth i wifi.

Kurzą się u mnie 2 szt. TL-WR740 (jeden w pełni sprawny, drugi, 2 porty uwalone, nie pamiętam czy WAN w nich daje się spiąć z LAN, jeśli tak to w konfiguracji AP-klient są 5 portowe => ten uwalony byłby 3 portowy). Soft - ostatnie Gargoyle, które lata na tym sprzęcie (na bazie bodajże openwrt AA 1.6.22?), możesz poszukać nowszego OpenWrt bez interfejsu graficznego.
Pokrywasz przesyłkę i są twoje.

Robiłem kiedyś eksperyment w ramach wykorzystania ESP32 jako AP-router (tylko WiFi; kwestia wykorzystania portu ETH jest taka, że nie istnieje żaden gotowy projekt AP-klienta z portem ETH) i to w sumie jest sztuka dla sztuki, nawet zabytkowy sprzęt dedykowany do takiego zastosowania jest lepszy.

@angler dzięki czyli już wiem żeby tą drogą nie iść.

@szopen wiesz co szukam czegoś małego żeby do puszki 10x10 zmieścić więc chyba pozostaje TPlink 702n lub ornage pi zero, ale dzięki za info

TL-WR740 i podobne z pewnością nie wejdą - rozebrałem właśnie jednego (pomyślałem, że się da wybebeszyć PCB) i samo PCB ma 10 x 12 cm…

Ciekawy pomysł, z tego co pamiętam była jeszcze jego chińska wersja bodajże tl-wr703? też Atheros, a co do innych producentów to np. Nexx WT3020 i klony (nie wiem czy do zdobycia, bo to krótka seria była) również lata na nich openwrt (to konstrukcje na Mediateku) tym razem z pewnością i współczesne (i chyba ostatnie wersje gargoyle też).

Z innej beczki

niestety

  1. nie są tanie
  2. openwrt i gargoyle są na pewno na ich stare wersje (nie wiem jak wygląda kwestia aktualnych, a nie wiem jakie mają opcje na fabrycznym sofcie, ale to bodajże jakaś wariacja na bazie openwrt więc konfiguracja powinna być maksymalnie elastyczna).

a tu potrzeba i rozmiaru i rozsądnej ceny

Zarówno 702n jak i orange pi zero kupie w ok 70 zł za sztukę jak sie dobrze poszuka

Repeater’y do gniazdkowe często mają funkcję AP client. Po wyjęciu z obudowy pewnie zmieściły by się w puszcze. Do tego jest zasilanie i często dwa gniazda RJ45

Najmniejsze jakie widziałem