Licznik SDM630 po zaniku prądu?

witam miałem zanik prądu i teraz wyskoczyło mi coś takiego
1pytanie skąd ten klucz brać !!! wpisywałem z integracji i nie działa ???


Przechwytywanie 3

cji i nie działa ???

Wprowadź ten co masz przy api/encryption/key, ewentualnie ponowne flashowanie po kabelku.
Nic podobnego sie nie powinno zdarzyć w przypadku zaniku zasilania, możliwe, że wystąpił jakiś problem sprzętowy (awaria flasha?)

po zaniku prądu ??? licznik ostatnio przeinstalowałem na nowo???
o co chodzi gdzie ten klucz znajdę ???

Nie wiem co się stało z twoją instalacją, ale taki masowy wysyp podobnych problemów prowadzi do jednego wniosku - problem występuje niemal na 100% gdzieś w konfiguracji HA, a nie w urządzeniach ESPHome.
Zmieniałeś konfigurację HA, coś usuwałeś, jakieś intensywne zmiany w konfiguracji sieci?

nic nie robiłem teraz po resecie poleciał kolejny czujnik temperatury zawsze po zaniku stawało wszystko

Nie czuję się na silach zgadywać przyczyny, moje instalacje przeżyły już setki zaników zasilania i nigdy czegoś takiego nie widziałem.
Gdyby to była instalacja która ma wiele lat “na karku” to podejrzewałbym, że nie aktualizujesz urządzeń, ale z góry to wykluczyłem, bo zaledwie 2 miesiące temu zadawałeś pytania raczej typowe dla początkującego, więc może problemów trzeba szukać w konfiguracjach HA lub tych urządzeń.

Robisz sobie systematyczne backupy?

Może przyczyną są uszkodzenia w konfiguracji HA po zaniku zasilania, nie wiem też co robiłeś budując swój sprzęt oparty o ESPHome - może powyłaziły “śmieci” powstałe na etapie ich konstruowania - na obrazku powyżej widać, że masz 2 urządzenia o tej samej nazwie, jedno sprawne inne nie. (Nie usuwasz tych niesprawnych?)
W ogóle to może kluczowe pytanie - to wciąż ten sam sprzęt czy użyłeś tego samego YAMLa dla fizycznie innego urządzenia (w takim wypadku należałoby uzależnić pewne fragmenty konfiguracji od MAC-adresów modułów?).

usunąłem to urządzenie nie widzę tych śmieci docelowo w planach mam zainstalować wszystko na nowo obecnie na tym systemie się uczę jutro zainstaluję wszystko od nowa chyba tzn HA i ESPHome


wychodzi ze jest coś z adresem ???nie tak ???

Oprócz tego co odpisałem na twojego PW (liczę na odpowiedzi tutaj), przyszło mi jedno do głowy - czy próbowałeś w ogóle wyłączyć szyfrowanie api? (tj. usunąć klucz i skompilować ponownie, oczywiście wywalić stare urządzenie, a dodać nowe nieszyfrowane).
Obrazki wklejaj tylko jako ilustrację, podstawa to log w postaci tekstu.

znalazłem przyczynę ESPHome nie miał automatycznego aktualizacji “wł” po odświeżeniu wyskoczyło mi coś takiego niebieskiego i zaczęło działać przedtem tego nie miałem tzn UPDATE


apd

Guziczek “UPDATE” nie ma żadnego związku z działaniem lub nie urządzenia z firmware ESPHome, to jest tylko skutek, tego, że zainstalowałeś właśnie nowsze środowisko uruchomieniowe (IDE) ESPHome - czyli ten zespół programów (znajdujących się w kontenerze będącym Dodatkiem) niż to w którym dotychczas kompilowałeś firmware.
Mogło wprowadzić ono jakieś istotne zmiany i poprawki (ale wcale nie muszą dotyczyć akurat twoich konstrukcji), by się dowiedzieć czy aktualizacja IDE wprowadza jakieś istotne zmiany musisz czytać notki do wydania - tam się dowiesz czy te zmiany dotykają sprzętu, który zbudowałeś.
https://esphome.io/changelog/index.html

zgadza się ale ESPHome zwykłego czujnika nie potrafiłem uruchomić a dziś po aktualizacji esphome nie miałem problemu żeby uruchomić licznik SDM630 i czujnika temperatury TZN ESPHome mi ogóle nie działało ładowało płytki a HA nie wykrywało tylko chciało jakiś klucz