Music Assistant 1.x (NIE WSPIERANY od marca 2023)

Jest sobie w HACS coś takiego jak w tytule.

Całkiem fajne, bo można dodać sporo różnych źródeł i podmienia oryginalne playery z HA na swoje, dające trochę inne możliwości. Z tego, co gdzieś wyczytałem to od razu daje funkcje wstrzymywania odtwarzania podczas komunikatów z TTS. Jeszcze nie testowałem tego.
Na razie szukam informacji (może ktoś wie?) jak wyciągnąć w formie przycisku dostęp do np. radia wpiętego pod Tune-in? Bo przycisk łatwiej kliknąć niż przebijać się przez opcje z menu :slight_smile: Jakby sie też dało tak dobić do własnych playlist z YT music to byłoby fajnie.

Działał spoko , lecz na razie jest problem z Music Assistant jeśli masz HA.
2023.3.0 i wyżej .Dodatek jest nie kompatybilny z ta wersją

Na razie mam HA 2023.2.5, wiec spoko :slight_smile: Nie spieszy mi się z aktualizacją, a pewnie i dodatek zostanie dostosowany. A masz pomysł/radę na podięcie pod przyciski wywołanie samej stacji?

Bardzo prosto ,tworzysz nowy skrypt w tym skrypcie ustawiasz sekwencje ,wybierasz odtwarzacz a w wyszukiwarce mediów ,radio Browser, .

Ps jeśli chcesz przycisk. To dodaj pomocnika przełącznik ,no i oczywiście automatyzacja która uruchamia skrypt tym przełącznikiem.

Podepnę się pod temat. Chciałem usunąć tą integrację. Niestety nie reaguje na przycisk usuń. Usuwam, usuwam a integracja nie znika. Jest jakiś inny sposób aby ją skasować. W HACS jak chcę ją usunąć to sugeruje wpierw wywalić integrację

Zrobiłbym tak (ponieważ widzę, że MusicAssistant jest niekompatybilny z aktualnym HA).

  1. Cofnięcie wersji HA
    ha core update --version 2023.2.5
    (wersję biorę z tamtego wątku jako ostatnie wydanie lutowe)

  2. restart HA lub bezpieczniej reboot (tylko i wyłącznie tak jak bozia przykazała, czyli żadnego odcinania zasilania!) całego hosta HAOS (czy innego systemu?)

  3. deinstalacja Integracji

  4. deintsalacja Komponentu niestandardowego

  5. restart HA

  6. standardowa aktualizacja HA (core) z GUI

1 polubienie

kurka, to niedobrze, nie mam tak starego backupu ;-(( a z tego co czytam to chyba nie ma co liczyć na update w HACS. Autor pracuje nad wersją 2.0, która będzie już instalowana jako dodatek bezpośrednio w HA

Jakiego backupu? - cofnij wersję HA poleceniem w terminalu.

Odnośnie Music Assistant ,to proszę czekać cierpliwie ma wyjść wersja v2.0 . Ma być kompletnie przebudowana ,mam nadzieję że zostanie wydana w kwietniu.

właśnie znalazłem co i jak

Jak wyżyłeś tyle lat bez terminala? :stuck_out_tongue:
W tytule tego filmiku jest mowa o “pustych” instalacjach i jest to uwaga nie bez przyczyny - nie zawsze można sobie cofać wersje dowolnie głęboko, bo aktualizacje czasem przebudowują bazę danych (więc przed użyciem warto mieć aktualny backup).
Jakkolwiek cofałem już czasem wersję do poprzedniej “dużej” (z wydania z poprzedniego miesiąca") i jak dotąd zawsze się to odbywało bezboleśnie, nawet w sytuacjach gdy była po drodze konwersja bazy (instalację testową mam na kanale beta i tam czasem cofanie wersji było konieczne).

1 polubienie

ba no, samo życie. Dzięki za nakierowanie. Problem ogarnięty

Ja akurat mam wersje 2023.2.5 wieć nie mam problemu z odinstalowaniem :wink: Ale na razie obserwuje. Jak na razie prace postępują i z tego co widzę, to powstaje z tego osobny byt, który będzie w dockerze, i bedzie osobna integracja z HA. Wiec sam rozwój będzie mniej zależny. Jak dla mnie to lepsza droga. Ciekawe czy powstaną inne integracje, jak np. z NR.

15 postów zostało podzielonych na nowy temat: Music Assistant 2.0 (beta)

Ze względu na ostateczne zakończenie wsparcia dla Music Assistant 1.0 czyli tego w formie niestandardowego komponentu, ostatnia jego wersja to 2023.2.2 jest ona przeznaczona tylko dla HA w wersjach starszych niż 2023.3.0

Zamykam wątek, a jego nowszą część konwertuję w osobny temat związany z

Music Assistant 2.0

ten jest osobnym serwerem instalowanym w postaci Dodatku (dla instalacji HAOS i HA Supervised)