Nie działa Sonoff GK-200MP2 poprzez MotionEye

Kombinuje na wszystkie sposoby i nic nie pozwala mi uzyskać obrazu. Strumień rstp wykrywa ponieważ po wpisaniu adresu widzi kamerę. Sama kamera jest sprawa ponieważ mam ją w aplikacji Ewelink. Pod home Assistan też działa encja z kamerą działa prawidłowo. Nie udaje się jej dodać przez MotionEye. Strumień jaki dodaje w motion to: rtsp://192.168.0.23:554/av_stream/ch0, username: rstp ; hałso: 12345678


Według tego co znalazłem to dla tej kamerki ustawienia powinny wyglądać tak

rtsp://admin:admin@192.168.0.23:554/live/ch00_0


dodane:

rtsp://192.168.0.23:554/live/ch00_0

nazwa …
hasło …

Dziękuje za chęć pomocy. Niestety nie wyszukuje kamery pod takim adresem

Użyj VLC by przetestować strumienie wideo, tu wpisałeś admin:admin, a wcześniej pisałeś że dane uwierzytelniające to

PS jak już znajdziesz działające ustawienia to z interfejsu kamerki zmień hasło na jakieś inne niż fabryczne.

Wstawiam prawidłowe dane informacyjnie - może komuś się przyda i będę mógł pomóc. Temat zamknięty. Prośba do szopen “interfejsu kamerki zmień hasło” - Czyli gdzie to znajdę.

Zamiast kombinować jak zrobić screenshota wstawiaj do postów “goły tekst” + grafikę - to są w stanie znaleźć wyszukiwarki.

Nie mam tej kamerki, ale ma ona na 99,9% jakiś interfejs www i tam można ją konfigurować, oczywiście będziesz musiał potem zmienić te dane w motionEye.

PS zwykle do podglądu strumienia nie jest potrzebne konto admina, jakkolwiek wszystkie konta powinny mieć ustawione bezpieczne i różne hasła.

PPS kamerki nawet bez interfejsu GUI zwykle (jeśli są chociaż częściowo zgodne z ONVIF) dają się konfigurować np. tym:

lub jakimś menadżerem producenta

W takim razie wstawiam jeszcze raz jako tekst
Sonoff GK-200MP2

rtsp://ipkamery:554/av_stream/ch0
username: admin
password: 12345678
Camera: jeśli dane powyższe prawidłowe
kamera pokazuje się sama

Temat zamknięty

1 polubienie