Wracając do mojego problemu, został on rozwiązany podaniem przez PGE nowego poprawnego klucza. Dziękuję wszystkim za chęci pomocy.
Pozdrawiam.
Czy cała ramka wysyłana przez ten licznik jest szyfrowana czy tylko payload? Co minutę coś odbieram (320-350 bajów -coś dużo) ale żadne narzędzia nie rozpoznają tego jako ramki.
Mam klucz z PGE, 32 znaki (wyłącznie cyfry).
EDIT: szyfrowany jest payload
Witam mam ten sam problem dlugie ramki 326bajtow, nie moge rozpoznać ramek i do tego jakies bledy. Udalo sie rozwiązać problem? @pio-ter
[14:00:13.867][V][packet:073]: expected_size: 326
[14:00:13.867][D][wmbusmeters:351]: (wmbus) trimming frame A "8F271CCB135C6AC58B6532CD58D58E2CD9964E6B295968D65996656A92F18CBB0B8E3C8E8D964BCA32E54D6B0D8DC96C4D68F4D16B326A3D2370DD1A66358B34BC8B9B4CA569971AC9C71A58B6A39B166C94E359D1694D2DA3A6C53C743B13A334E8DAC5A656C5A9A395C64DA712D34D3D0B7169B18CB2D6732C722D98CEC59D132D994B2CBC9A35AA6695A3A367436CA666A3959C5CD19C69731CA36A6D19CAC59CCA364D8F25A670E8CE4F1A5C2DA5ACA6CC669662D96A5B296B4C53A5A966659A4E4D3356D25C71A71696693CB469A64DC6C95A8E9B2559A69C5B1696953374B322D3
[14:00:13.913][V][wmbusmeters:4865]: (wmbus) ff a dll crc first (calculated 41db) did not match (expected 32cd) for bytes 0-10!
[14:00:13.913][V][wmbus:116][radio_recv]: Queue items: 1
[14:00:13.913][V][wmbus:118][radio_recv]: Queue send success
[14:00:22.467][V][packet:073][radio_recv]: expected_size: 8
[14:00:22.471][D][packet:097]: Have data from radio (8 bytes)
[14:00:22.471][D][wmbusmeters:351]: raw packet "82A5B7CB6F1C98DD"
[14:00:22.471][V][packet:073]: expected_size: 8
[14:00:22.471][V][wmbusmeters:4848]: (wmbus) not enough bytes! expected at least 12 but got (8)!
[14:00:22.475][V][wmbus:116][radio_recv]: Queue items: 1
[14:00:22.480][V][wmbus:118][radio_recv]: Queue send success
[14:00:25.232][V][packet:073][radio_recv]: expected_size: 8
[14:00:25.232][D][packet:097]: Have data from radio (8 bytes)
[14:00:25.233][D][wmbusmeters:351]: raw packet "BFB037E16B4AED43"
[14:00:25.233][V][packet:073]: expected_size: 8
[14:00:25.233][V][wmbusmeters:4848]: (wmbus) not enough bytes! expected at least 12 but got (8)!
[14:00:25.233][V][wmbus:116][radio_recv]: Queue items: 1
[14:00:25.279][V][wmbus:118][radio_recv]: Queue send success
[14:00:50.218][V][packet:073][radio_recv]: expected_size: 8
[14:00:50.218][D][packet:097]: Have data from radio (8 bytes)
[14:00:50.218][D][wmbusmeters:351]: raw packet "BD537CF474F86787"
[14:00:50.218][V][packet:073]: expected_size: 8
hmm co ty wgrałeś w to ESP
tym razem AI rozszyfrowało to tak…
“deserts are harsh and unforgiving environments, with extreme temperatures and scarce water resources. despite these challenges, they are home to a surprisingly diverse range of plants and animals that have adapted to survive in these conditions.”
@szopen Twój przedmówca dostał wyczerpującą odpowiedź gdzie ma problem. Więc przeniósł problem do nowego wątku.
https://forum.arturhome.pl/t/komponent-wm-bus-do-esphome-wersja-5-x-watek-ogolny/15057/517?u=krzyszof_k
Cześć. Czy spotkał się ktoś z problemem, że pomimo posiadania licznika Gama 350 Typ G35 PGE nie może aktywować WM-Bus? Pisałem do nich 2 lata temu i otrzymałem informację:
”Problem polega na tym, że pomimo posiadania przez ten licznik „znacznika” wireless M-Bus na kapie, to typ licznika, czyli numer: 31002 mówi o tym, że nie jest to licznik stricte LZO, który umożliwia komunikację wireless M-Bus. W tym typie licznika programowo nie ma możliwości wygenerowania PINu do uruchomienia usługi odczytu licznika wykorzystując ten kanał komunikacji. W przypadku posiadania nowszego typu licznika ze znacznikiem 32002 lub 32004 istnieje taka możliwość. W związku z powyższym poprzednia odmowa była słuszna i załączony wniosek pozostaje również bez rozpatrzenia.”
Mineły 2 lata, przypomniało mi się o tym, że nie mam jeszcze podłączonego licznika do HA i tak szukam czy ktoś spotkał się z podobnym problemem. Bo głupotą dla mnie jest, że wymienili mi licznik te 2 lata temu (po zamontowaniu fotowoltaiki), na model z LZO, z oznaczeniem WM-Bus, ale nie mogą wygenerować dla niego klucza i muszę zapłacić 440zł lub czekać X lat, aż ponownie go wymienią na nowy model.
Zobacz czy przeczyta na samych zerach zamiast klucza. Skoro nie mogą wygenerować nie tylko uruchomią komunikację. Ja miałem problem po zmianie taryfy i załapał odczyt na 32 zerach zamiast klucza.