Odkurzacz Mi Robot Vacuum Mop 1C Integracja niestandardowa

Dokładnie tak to wkleiłeś? a gdzie twoje dane?
sam “goły” token możesz do celów publikacji na forum zamienić w iksy, ale zachowaj ilość znaków, żebyśmy wiedzieli jak to wypełniłeś
reszta w żaden sposób nie jest danymi wrażliwymi (w sumie nawet token nie jest za bardzo, ale lepiej dmuchać na zimne), więc pokaż co masz

Oczywiście wypełniłem swoimi danymi ip i token. Zastanawiałem się jedynie co wpisać w polu name. Wpisałem to, co otrzymałem za pomocą token ekstraktora.

NAME: Robot odkurzajšcy
ID: 415773476
MAC: 7C:25:DA:60:CA:19
IP: 192.168.1.33
TOKEN: xxxxxxxx776a35524c4748xxxxxxxx
MODEL: dreame.vacuum.mc1808

to pokaż jak wypełniłeś (token zastąp iksami, ale wszytko inne warto pokazać)

Nazwę. Jakąkolwiek. Zgodnie z regułami formatowania.

Czemu masz tam duże litery? - litery nie mogą być dowolne MUSZĄ być takie jak w dokumentacji
gdzie są wcięcia? - one są samym sosem YAMLa i jeśli sa inne niż mają być to też nie zadziała…
OK przeoczyłem poprzedniego posta (zedytowałeś go później niż czytałem) - tam jest info że to po porostu przeklejka z ekstraktora, a nas interesuje YAML.

(na przyszłość zobacz jak uzdatniłem twojego posta - mam na myśli linijki z ``` one służą do formatowania tekstu w poście -wstawiasz coś takiego zawsze przed i po wklejonym kodzie)

vacuum:
  - platform: xiaomi_vacuum
    host: 192.168.1.33
    token: "xxxxxxxx776a35524c4748xxxxxxxx"
    name: "Mój świetny odkurzacz"

po skonfigurowaniu restart HA (jeśli się nie będzie burzył o błędy)

Przepraszam wcześniej wkleiłem to co dostałem z ekstraktora, a w pliku konfiguracyjnym yaml oczywiście zachowałem cały format jak poniżej.

vacuum:
  - platform: xiaomi_vacuum
    host: 192.168.1.33
    token: xxxxxxxx776a35524c4748xxxxxxxx
    name: Robot odkurzajšcy

Chyba wiem, gdzie popełniłem błąd. Nie wstawiłem " na początku i końcu tokenu i nazwy. Sprawdzę to jutro, bo dziś jestem w pracy i nie mam dostępu do HA.

Edit:

@szopen Niestety po dodaniu " na początku i końcu tokenu nadal nie widzę żadnych encji. Podczas restartu HA w dolnym lewym rogu są informacje, jakie usługi się właśnie uruchamiają i jest tam xiaomi vacum, ale w urządzeniach ani w encjach go nie widać.

Próbuję metody Xiaomi Miio - Home Assistant ale otrzymuję informację że model nie jest znany.

Cudzysłowy są konieczne, gdy ciąg znaków m.in. nie zaczyna się literą lub zawiera np. białe znaki (dlatego coś ze spacją musi być w cudzysłowach, a token jest wartością dość losową, więc dodałem je na wszelki wypadek tj na wypadek cyfry na początku).

Podejrzewam, że oprócz Ciebie jedynym posiadaczem takiego odkurzacza jest @Mariusz_Kuciński więc fajnie gdyby się odezwał.

Możesz w configuration.yaml dodać sobie taką sekcję

logger:
  default: warning
  logs:
    custom_components.xiaomi_vacuum: debug

to wtedy w logach będziesz miał dokładniejsze informacje co się konkretnie dzieje

zakładam że nie zainstalowałeś równocześnie innej niestandardowej integracji o tej samej nazwie


Pomijając wszystko, ja bym w ogóle zaczął od standardowej integracji (tej wbudowanej w HA zaproponowanej przez @rafkan), by stwierdzić czy w niej się nie pojawiła obsługa tego modelu odkurzacza, a dopiero potem bym brnął w komponenty niestandardowe (można pokopać po kodzie źródłowym, ale chyba prościej spróbować instalacji po uprzednim usunięciu integracji customowych, bo czasami mogą one “nakrywać” integrację standardową).

Niestety oficjalna integracja nie działała. Wrzuciłem powyżej screen z komunikatem.

Dodałem posta na grupę FB dotyczącą smarthome i HA. Odezwał się ktoś, kto ma ten odkurzacz połączony z HA podesłał linka do właściwej integracji. GitHub - DavidConnack/xiaomi_vacuum
Nie udało mi sie tego zainstalować przez HACS ale skopiowałem foldery manualnie. W każdym bądź razie odkurzacz sie pojawił i są encje :slight_smile:

1 polubienie

Witam, jakoś ostatnio nie miałem czasu żeby zaglądać na forum. Ja używam integracji z HACS GitHub - al-one/hass-xiaomi-miot: Automatic integrate all Xiaomi devices to HomeAssistant via miot-spec, support Wi-Fi, BLE, ZigBee devices. 小米米家智能家居设备接入Hass集成