Optymalne położenie routerów

Cześć, zaczynam moją przygodę z siecią zigbee. Bamką w mojej sieci jest RTX Tuya Zigbee WiFi. Działam na aplikacji Smart Life. W domu rozmieściłem kilka czujników zalania wodą. W aplikacji mogę sprawdzić, że część z tych czujników ma słabe połączenie z centralką. Chciałbym, aby połączenia te były pewne. W związku z tym zakupiłem gniazdka, które mają służyć jako routery. Czy jest możliwość sprawdzenia w jakim miejscu optymalnie ustawić router tak, aby dany czujnik miał dobre połączenie z routerem i zarazem z centralką? W aplikacji Smart Life widzę stan połączenia tylko z bramką, natomiast brakuje informacji z jaką siłą łączy się z routerem. Czy może jest jakaś inna aplikacja, która umożliwia bardziej zaawansowaną konfigurację sieci?

Tak, jeżeli zrezygnujesz z tuya, stawiając swój własny koordynator i zintegrujesz to z dodatkiem Zigbee2MQTT lub ZHA (Nie korzystam). Przykładowa mapa Z2M

Koordynator (Niebieska Gwiazda) i Routery (Niebieskie nazwy) jakość łącza na każdym połączeniu, możliwość podłączenie urządzenie do wybranego routera.