Opuszczenie domu + czujniki otwarcia

Witam ,
Utworzyłem flow, który ma informować mnie, kiedy nie ma mnie w domu i zostaną otwarte drzwi oraz balkon. To działa, ale nie tak jak chciałbym . Balkon zostawiam otwarty. Po opuszczeniu strefy dostaję info, że balkon oraz drzwi są otwarte. O ile info o balkonie to informacja jest ok, to wiadomość o otwartych drzwiach chciałbym otrzymać po opuszczeniu strefy, ale tylko kiedy to się zdarzy po jej opuszczeniu. Tak to wyglądają moje wypociny :slight_smile:

Musisz dodać drugi proces który będzie się inicjował kiedy opuścisz strefę home. Zmodyfikowałem trochę proces o sprawdzenie czy poprzednia strefa to HOME. Ja mam zdefiniowanych kilka stref więc ta informacja jest dość istotna.

z sprawdzaniem poprzedniej strefy
flows (6).json (3,5 KB)

bez sprawdzania poprzedniej strefy
flows (3).json (2,4 KB)

Dziękuję bardzo, wygląda na to, w działa !
Wytłumacz mi proszę dwie rzeczy. Do czego służy nod historia i budowę noda function poprzedniej strefy.
Pozdrawiam

Chyba jednak nie działa tak jak chciałem. Nod current state sprawdza stan drzwi tylko w momecie kiedy dostanie flow , że jestem poza strefą. Kiedy już jestem poza nią otwarcie drzwi nie zmienia stanu tego nodu. Chcę uzyskać informacje będąc poza strefą, ż ktoś otwiera drzwi.

Czyli twój proces jest ok. Po otwarciu drzwi sprawdzasz czy jesteś poza strefa i wtedy wysyłasz powiadomienie.

Nie bardzo, dostaję info o otwarciu drzwi przeze mnie wychodząc po opuszczeniu strefy. Czyli jakby historyczne stany. Chciałbym info co się dzieje po opuszczeniu strefy i tylko takie, nie wcześniejsze.

W takim razie w nodzie “Cy w domu” zmień w ifstae na isnot.

Dzięki, poradziłem sobie :slight_smile:

A w jaki sposób reagujecie, że pierwszy ten czujnik a drugi ten? Jak to w Node red zrobić?

Ostatecznie zrobiłem to tak, pewnie można prościej, ale jeszcze na to nie wpadłem :slight_smile:

tak tylkko, żę chciałbym aby system wiedział - rozróżniał pierwszy czujnki (1) a potem (2) i odwrotnie pierszy uruchomiony czyjnik (2) a nastepny (1)

To nie pomogę, dopiero zaczynam naukę.

@marcinwojciesz wrzuć flow to zerknę.

@Mariusz_Kuciński nic nie mam. O to chodzi że od takiego warunku chciałbym zacząć tylko nie wim jak zrobić aby nodered zobaczył że nie są spełnione 2 warunki tylko że w takiej kolejności.

@marcinwojciesz ja mam rozwiązane to tak
flows (3).json (6,9 KB)

Dzięki - popatrze - może coś się przyda