Output on connect nie działa po uruchomieniu HA

Restartując Home Assistant (HA) nie restartujesz Node-Red (NR). Jest to wielokrotnie powtarzane na tym forum. Trzeba to przyjąć do wiadomości. NR resetuje się tylko gdy robisz to ręcznie z Supervisor->Node-RED->RESTART lub gdy fizycznie zresetujesz całą maszynę na której jest zainstalowany HA z NR

Używając opcji:
image
Resetujesz tylko nody zmodyfikowane. Jeśli nie są one początkowymi (nie stoją jako pierwsze, które wyzwalają ścieżkę wiadomości (MSG), to nic w NR się nie zmieni dopóki wiadomość nie dotrze do tego zmodyfikowanego nodu.

Wracając do głównego wądku:
Jaką masz wersję NR?:
image

bo ja zrobiłem przykład zrobiony przez Ciebie i mam efekty zakładane przez Ciebie:


z uwagi że pisze to w nocy musiałem użyć poniżej horyzontu :slight_smile:

zwróć uwagę na jedną rzecz:
Importując przykład dodajesz sobie “wirtualne” instancje HA do NR - widoczne są one na liście z poniższego zdjęcia:
image
po imporcie musisz zmienić każdy nod na HA pierwszy na liście inaczej w trakcie przetwarzania noda nie zaczyta danych z Twojej instancji NR.

Te zaimportowane “wirtualne” instancje możesz usunąć z listy w ten sposób:


image
image
Kiedy usuniesz te wirtualne instancje sererów NR - wyskoczy Ci lista nodów, które nie poprawiłeś po zaimportowaniu do NR, tak aby korzystały z twojego serwera HA.
image
wybierz Cancel, popraw nody z listy i usuń wirtualne serwery jeszcze raz.
Sprawdź, czy teraz będzie prawidłowo działać.