Passive BLE monitor - Uncaught thread exception / HA 2022.2/2022.1

hello,
Gdzie szukać problemu w jeżeli od wczoraj pojawia mi się komunikat o “Uncaught thread exception”
wpłyneło to dziwnie z wczorajszym update do HA 2022.2… i od wczoraj integracja się nie uruchamia…
dziś przywracam backup ale bez skutecznie - dalej ten sam błąd
jedyna informacja w logu:

sama integracja w wykrywa adapter:

image
image

HA postawiony na Proxmox i resetowałem też już proxmoxa i mapowanie USB widać działa dobrze.

image

To nic nie da bo błąd jest prawdopodnie w nowej wersji 2022.02. Aby wrócić do poprzedniego stanu, musisz cofnąć się też do poprzedniej wersji HA.

przywracałem backup na ten z przed 2 dni gdzie było 2022.1 i na pewno działało poprawnie :frowning: no ale niestety ten sam komunikat.
najpierw przywróciłem samo HA, później przywracałem cały backup… bez efektu:(

A próbowałeś?
ha core update --version 2021.12.10
(wersja 2022.01 została chyba wypuszczona przez pomyłkę, bo zniknęła szybciej niż się pojawiła :stuck_out_tongue: )
Swoją drogą na testowej instalacji miałem bety 2022.02 i nie było tego problemu, dopiero “produkcyjna” wersja ma błędy (na tyle poważne, że właśnie robię downgrade, bo u mnie akurat problem dotyczy innych integracji, których nie przetestowałem na becie i jak na razie staram się zwalczyć inne problemy :stuck_out_tongue: ).

Edit - w tym wypadku problem prawdopodobnie dotyczył wersji integracji 7.5.0, poprawki świeżych błędów są w 7.5.1

W sumie już nie wiem co pomogło … bo leciałem backapami w tył… a robi mi się backup codziennie więc wróciłem nawet tak do 2 miesiące temu… i też ten błąd… po czym zająłem się czymś innym przychodzę problemu nie ma … zrobiłem szybki backup… no i kusiło… zrobiłem ponownie update… wszystko działa … dziwne. aktualnie najnowszy HA + update BLE 7.5.1 i chodzi :smiley:

Problem jest opisany jako rozwiązany w 7.5.1 (dokładnie ten problem, który opisałeś, u mnie akurat nie wystąpił, mimo, że miałem przez chwilę 7.5.0 w którym on powstał).

Skoro masz problem z jakimś niestandardowym komponentem, a aktualizowałeś go przed chwilą czy wczoraj, to skorzystaj z cofania wersji w HACS.


Natomiast z aktualizacji HA core do 2022.02.0 to się chyba nie wygrzebię :stuck_out_tongue_winking_eye: (tzn. nie będę próbował - teraz nie mam czasu na takie grzebanie, więc poczekam na poprawki, a jeśli 2022.02.1 nie rozwiąże problemów to zgłoszę kilka issue w przyszłym tygodniu, jak będę miał więcej wolnego).