Podnoszenie i opuszczanie rolet po zachodzie i przed zachodem słonća

Witam. Mam zagwozdkę. Jak w temacie. Jakim nodem to ogarnąć?
Próbowałem poprzez time range, tylko on nie jest wyzwalaczem.
Obecnie mam ustawione event state i on mi ogarnia wschody i zachody słońca.
Patrzyłem również na nod big timer - może tutaj jakoś by to zadziałało? Tylko akurat go nie ogarniam niestety.
Załączam flow.rolety.json (5,7 KB)

rolety2.json (4,1 KB)

1 polubienie

Dziękuję.
U mnie wygląda to w ten sposób, że mam roletę na pilota takiego normalnego do rolet. I dodatkowo zesparowałem do niej bezprzewodowo pilota dopuszkowego na baterie. Tego pilota podłączyłem do centrali alarmowej przez 2 przekaźniki (bo ten pilot działa tak jak każdy zwykły, że zwiera ze sobą albo masę i góra, wtedy roleta idzie w górę, albo masę i dół - wtedy roleta jedzie w dół. Wg instrukcji takie zwarcie ma trwać max. 5s bo tutaj nie jest podawane napięcie tylko impuls bezpotencjałowy). Centralę mam widoczną w HA i właśnie z poziomu HA nią steruję. I nie mam weryfikacji jak niektórzy, że wiedzą, czy roleta jest już opuszczona czy jeszcze podniesiona, bo kontaktrony mam jedynie w oknach. Może jakiś kontaktron wifi załatwił by ten problem? Najlepiej jak by informował o konieczności wymiany baterii, żebym się nie dowiedział o tym, że notę działa dopiero w momencie, gdy zerknę do HA :slight_smile:

Zastosowałem Twój flow. Mam kilka pytań. “Podnieś o 20%” jest zamienne z “Podnieś żaluzje”? Jest jakaś warunek, który można zastosować aby co 2 minuty rolety się nie wzbudzały?