Pomiar napięcia 0-20V import danych do HA

Tu nie chodzi o prezentację parametru “Voltage” z 2 lub 3 miejscami po przecinku, ale pokazanie parametru “Analog” , patrz mój post wyżej.
zap1

Nie wiem co sie tu u mnie porobiło …. Coś się nie zgadza ale nie wiem gdzie sie wykrzaczyło…restarty itp nie pomagają. Zobaczcie moje screeny





Nie rozumiem w czym problem? czasem warto usunąć urządzenie z ha i zrobić restart urządzona, to się odświeży

Zrób jak radzi @luki25 a potem użyj właściwego “topic” z tasmoty w konfiguracji “mqtt” .

Sukces! Dziękuję Wam za zaangażowanie i pomoc do końca :slight_smile:
Jak to często bywa te rozwiązania, które bazują na prostych mechanizmach, często okazują się trafne…tak było i w tym przypadku. Usunąłem tasmotę, wprowadziłem prawidłowy “topic” restart i działa jak należy. Bardzo Wam dziękuję…i mam nadzieję, że nie zanudziłem Was i nie zamęczyłem…bo pewnie chętnie skorzystam z Waszej uprzejmości i związanej z nią pomocy.

Złożyłem taki woltomierz według instrukcji i działa bardzo dobrze. A czy ktoś byłby w stanie podać instrukcję do wykonania miernika natężenia 12V z obciążeniem do 10A, który można by połączyć z HA? Sonoff POWR2 działa bez zarzutu przy prądzie zmiennym w zakresie 60-320V. A potrzebuję takie ustrojstwo na prąd stały 12V.

Ja obecnie wolę kupić gotowe urządzenia, wystarczy zintegrować z HA programowo.

np. PZEM-016 czy PZEM-017

Są też bardzo fajne rozwiązania pod BLE, które można przenieść do HA czy innego systemy czytającego MQTT poprzez oprogramowanie projektu OpenMQTTGateway i ESP32.

Ina219 albo podobne. Do tego jakiś esp.