Porównanie dwóch encji i zwrócenie TRUE lub FALSE

Witam potrzebuję informacji jakiego nodu użyć coś na styl bramki AND. Posiadam dwie encje dotyczące obecności domowników.
Całość ma wyglądać w sposób następujący :

person.uzytkownik1 == home i person.uzytkownik2 == home to zwracane jest TRUE.

Czy do tego celu muszę użyć nodu “function” jeżeli tak to czy ktoś podpowiedział by z kodem ?

U siebie mam np. licznik
image
Jak jest wartość 2 to wiadomo, że jesteśmy w domu.
Możesz startować nodem event_state jesli uzytkownik 1 jest ‘home’ i przejśc przez node current_state sprawdzając wartość home czy Użytkownik 2 jest w domu i odwrotnie
Możesz to zrobić grupą w configu podając obie encje w grupie.
image
Wtedy masz jedna encję o stanie ‘home’ gdy obie osoby są w domu.

A nie prościej zrobić grupę z obu użytkowników ? Tutaj szybki poradnik.

Zawii ma rację :slight_smile: działa wyśmienicie, encja domownicy zmienia swój stan gdy wszyscy opuszcza dom. Akurat u mnie rozpoznaje obecność po pingowaniu adresu w sieci lokalnej

A jak to się ma jeżeli posiadam encję np. switch.podworko_alejka_oswietlenie która jest ON lub OFF
oraz person.uzytkownik1 == home
i chciałbym teraz zrobić flow który sprawdza czy użtkownik1 ma status HOME i podworko_alejka_oswietlenie == ON i wtedy zwraca wartość TRUE ?

Nauka Node-RED - Lekcja 9 - Co to jest i po co nam context?

Jak odwrócić sytuację? Ja potrzebuję aby grupa person była not_home, kiedy 2 osoby są poza domem :slight_smile:

Może stwórz sobie sensor z template:

- platform: template
    sensors:
      person_all:
        friendly_name: "person_all"
        value_template: >-
          {% if is_state('sensor.person1', 'not_home') and is_state('sensor.person2', 'not_home') %}
          not_home
          {% elif is_state('sensor.person1', 'home') and is_state('sensor.person2', 'home') %}
            home
          {% endif %}
1 polubienie

Działa podziękował :slight_smile: