Poszukuje noda, który za każdym razem pusza flow innym wyjściem

Hej,
jak w temacie, czy znacie jakiegoś noda, który po otrzymaniu wysyłał raz jednym wyjsciem, raz drugim(moze trzecim, czwartym i po kolei)?
Bez warunków, na zasadzie łącznika schodowego.
Oczywiście mogę to zrobić na 5 znanych mi sposobów, po prostu szukam gotowego noda i nie moge jakoś odszukać, a nie che mi się wierzyć że takiego nie ma.

chętnie się podłącze do tematu, bo chciałbym odtwarzać dzwięk mp3 inny za każdym razem (dzwonek świateczny na zewnątrz domu reagujący na ludzi :wink:) ludzie się zatrzymują i robią zdjęcia, a w nocy to jeszcze wszystko się oświetla przez ten czas

@luki25 to akurat na szybko mozesz zrobić tym: node-red-node-random (node) - Node-RED
i do tego switcha z wyjsciami 1 2 3 4 …
Ja potrzebuje bezwględnego puszczenia flow innym wyjściem niż było wcześniej, musi byc taki nod, ale nie moge znaleźć

Nie znam ND ale takie coś robi się na zasadzie pętli i licznika: na początku licznik:=0, każde wejście w procedurę powoduje zwiększenie licznika o jeden: licznik:=licznik+1 i wyjście numerem licznika, jeżeli licznik osiąga wartość maksymalną to reset licznika i zaczynasz liczyć od nowa. To podobna zasada do rejestru przesuwnego.

No mam to: node-red-contrib-afya-carousel-switch (node) - Node-RED
i do tego switch,
ale chciałem w jednym zeby bylo :slight_smile:

oj nie przesadzaj, kto jak kto, Ty nie dasz rady? :wink:

Poszukaj pod nodered RNG
node-red-node-random

node/node-red-contrib-random-event-generator