Powiadomienia na Android TV

dokładnie z tego powodu dodałem folder config, dlatego pomyślałem że możesz masz sposób jednak na niedodawanie tego na external bo faktycznie to rodzi drobne niebezpieczeństwo,
co by nie było dzięki !!

W obecnej wersji integracji trochę się zmieniło jeśli chodzi o dodawanie obrazków do powiadomień. Można dodać zarówno ikonę, pokazuje się po lewej stronie obok treści komunikatu, jak i zdjęcie które pokazuje się powyżej komunikatu. Ikona jest automatycznie skalowana więc proporcje pliku nie mają znaczenia. W wypadku zdjęcia proporcje pliku mają bezpośredni wpływ na rozmiar okna powiadomienia.

Wygląda to tak:

Wywołanie powiadomienia:

service: notify.c_box_dp
data:
  message: Koniec mycia.
  title: Z M Y W A R K A
  data:
    duration: 10
    fontsize: max
    position: bottom-right
    color: grey
    transparency: 25%
    icon:
      path: "/media/notifications/ha.png"
    image:
      path: "/media/notifications/zmywarka.png"

Pliki użyte w powiadomieniu leżą w katalogu media, do którego dostępu nie trzeba w ogóle deklarować w configuration.yaml.

3 polubienia

Witam, urządzenie Mi Box jest podłączane do któregoś z gniazd HDMI telewizora, czy powiadomienia pojawiają się tylko w czasie używanie tego złącza ? czy jest to dowolne, tzn. mogę wykorzystywać w danym momencie inne gniazdo HDMI czy też oglądać SATtv a powiadomienie i tak się pojawi ?

A jak myślisz?
Skoro to nie TV obsługuje powiadomienia, tylko urządzenie wpięte w któreś z jego wejść i to takiego, którego akurat nie używasz?

Jeśli dorobisz sobie automatyzację na chwilę zmieniającą wejście w TV, to będziesz mógł zobaczyć powiadomienie.

1 polubienie

Powiadomienie pojawi się na ekranie tylko kiedy będziesz korzystał ze źródła sygnału pochodzącego z Mi Boxa. Nie może być inaczej, ponieważ jest ono generowane z aplikacji zainstalowanej na Mi boxie: Notifications for Android TV

1 polubienie

Szczerze powiedziawszy nie analizowałem tego ani nic na ten temat nie myślałem, stąd moje pytanie. Używam Domoticza i z niego mogę na ten TV wysłać dowolny tekst niezależnie, które źródło jest aktualnie wykorzystywane, wystarczy, że jest w pozycji ON. Dziękuję za szybką odpowiedź.

No to musisz się zastanowić czy wysyłasz powiadomienie bezpośrednio na TV, czy na podpięte zewnętrzne urządzenie…

1 polubienie

Witam.
Próbuję stworzyć w Node-Red automatyzację która wyświetla na TV Android zdjęcie:

[{"id":"aede178ed3564b17","type":"inject","z":"ccaccc8635a4bb7c","name":"","props":[{"p":"payload"},{"p":"topic","vt":"str"}],"repeat":"60","crontab":"","once":false,"onceDelay":0.1,"topic":"","payloadType":"date","x":390,"y":260,"wires":[["08663c10c674b203"]]},{"id":"08663c10c674b203","type":"function","z":"ccaccc8635a4bb7c","name":"Wiadomość","func":"msg.payload =\n{\n    \"data\":\n    {\n    \"message\": \"Drzwi wejściowe otwarte\",\n    \"title\": \"Uwaga\",\n     \"data\":\n      { \n    \"duration\": \"30\",\n    \"fontsize\": \"max\",\n    \"color\": \"red\",\n    \"position\": \"botton-right\",\n    \"transparency\": \"50%\",\n    \"icon\": \n      \"path: /media/notifications/ha.png\",\n    \"image\":\n      \"path: /media/notifications/drzwi.png\"\n\n\n      }\n}\n}\nreturn msg;","outputs":1,"noerr":0,"initialize":"","finalize":"","libs":[],"x":610,"y":180,"wires":[["d511bb8104712c88","ab7d3027db8b2956"]]},{"id":"ab7d3027db8b2956","type":"api-call-service","z":"ccaccc8635a4bb7c","name":"","server":"bcebfe44.b8543","version":5,"debugenabled":false,"domain":"notify","service":"android_tv_salon","areaId":[],"deviceId":[],"entityId":[],"data":"","dataType":"json","mergeContext":"","mustacheAltTags":true,"outputProperties":[],"queue":"none","x":880,"y":280,"wires":[[]]},{"id":"d511bb8104712c88","type":"debug","z":"ccaccc8635a4bb7c","name":"debug 1","active":true,"tosidebar":true,"console":false,"tostatus":false,"complete":"false","statusVal":"","statusType":"auto","x":980,"y":160,"wires":[]},{"id":"2c61d9a4205ed377","type":"server-state-changed","z":"ccaccc8635a4bb7c","name":"Drzwi wejściowe","server":"bcebfe44.b8543","version":4,"exposeToHomeAssistant":false,"haConfig":[{"property":"name","value":""},{"property":"icon","value":""}],"entityidfilter":"binary_sensor.drzwi_wejsciowe_iaszone","entityidfiltertype":"exact","outputinitially":false,"state_type":"str","haltifstate":"on","halt_if_type":"str","halt_if_compare":"is","outputs":2,"output_only_on_state_change":true,"for":"0","forType":"num","forUnits":"minutes","ignorePrevStateNull":false,"ignorePrevStateUnknown":false,"ignorePrevStateUnavailable":false,"ignoreCurrentStateUnknown":false,"ignoreCurrentStateUnavailable":false,"outputProperties":[{"property":"payload","propertyType":"msg","value":"","valueType":"entityState"},{"property":"data","propertyType":"msg","value":"","valueType":"eventData"},{"property":"topic","propertyType":"msg","value":"","valueType":"triggerId"}],"x":100,"y":140,"wires":[["08663c10c674b203"],[]]},{"id":"bcebfe44.b8543","type":"server","name":"Home Assistant","version":4,"addon":true,"rejectUnauthorizedCerts":true,"ha_boolean":"y|yes|true|on|home|open","connectionDelay":true,"cacheJson":true,"heartbeat":false,"heartbeatInterval":30,"areaSelector":"friendlyName","deviceSelector":"friendlyName","entitySelector":"friendlyName","statusSeparator":"at: ","statusYear":"hidden","statusMonth":"short","statusDay":"numeric","statusHourCycle":"h23","statusTimeFormat":"h:m"}]m

i wyrzuca mi błąd
“Call-service error. ‘str’ object has no attribute ‘get’”

może ktoś mógłby sprawdzić i podpowiedzieć co robię źle ?

W nodzie “call service” w polu service wybierz android_tv_fire_tv