Problem z przeładowywaniem okna Node-RED

Witam,

od kilku dni mam dziwny (chyba) problem z Node-RED. Otóż kiedy otworzę go w nowej karcie przeglądarki i na kilka minut przejdę do innej karty albo zminimalizuję przeglądarkę to powrót do zakładki z NR kończy się przeładowaniem NR. Jest to dość mocno uciążliwe przy debugowaniu ponieważ po każdym przeładowaniu znika lista odebranych wiadomości z noda debug. Problem występuje zarówno w Edge-u jak i Firefoxie.
Kiedyś tak nie było, mogłem na noc zostawić przeglądarkę z otwartym NR i przejście do karty z nim niczego nie przeładowywało.
Miałem wrażenie, że problem się pojawił po włączeniu SSL ale w tym samym czasie aktualizowały się niektóre komponenty systemu więc nie jestem w stanie stwierdzić jednoznacznie kiedy problem się pojawił. Wyłączenie SSL nic nie zmienia.

Zdecydowanie nie zaobserwowałem takiego objawu u siebie. Również wszystko mam aktualne. Jeżeli masz taką możliwość to zobacz na innym komputerze.

Opera GX, Chrome nie mam takiego objawu

Miałem to samo po aktualizacji na wersję 2021.3
Pomogło wyłączenie tej opcji w ustawieniach profilu.

1 polubienie

Pomogło, dziękuję…
Doraźnie zacząłem otwierać NR nie przez interfejs HA tylko niezależnie, na porcie 1880 i tam już nie ma tych restartów ale wyłączenie “automatycznego zamykania połączenia” faktycznie rozwiązuje problem