Problemy z działaniem lub dostępem do GUI HA po migracji z HA Supervised

Strasznie zamotałeś, ale sprawdzenie jest banalnie proste - sprawdź czy sensor z integracji systemmonitor sensor.last_boot wskazuje na twoje ostatnie intencjonalne uruchomienie systemu, czy na jakiś losowy start/reboot.

Ewentualnie podłącz zasilanie z pominięciem tego gniazda i przekonaj się czy problem się kiedykolwiek powtórzy.

Generalnie działanie gniazdka powinno być stabilne niezależnie od tego czy jest połączone z jakąkolwiek integracją czy nie, no chyba, że z jakiegoś powodu inicjalizujesz to gniazdko z poziomu HA w jakiś nieoczekiwany sposób.

Masz może PV albo z jakiegoś innego powodu może zdarzać się napięcie większe od umownych 253V? (przy tej wartości niektóre gniazdka odłączają obciążenie)

Baza danych wygląda na uszkodzoną, więc teraz restart systemu jest konieczny by dać szansę na naprawę plików.

Edit - nie podwinąłem wątku do góry i pomyliłem twoje problemy z problemami kogoś innego z innego wątku. Skoncentruj siły na ustaleniu czy masz zaniki zasilania.

Bo jak rozumiem sprzęt już przetestowałeś dogłębnie, memtest zakończył pomyślnie chociaż jeden pełen test (to może trwać nawet kilka godzin), oraz ustaliłeś, że nie masz problemów z nośnikiem (tj. S.M.A.R.T. nie raportuje żadnego problemu).

taka malutka edycja w ramach ciekawostek trafiłem właśnie na issue związanie z HAOS, gdzie autor twierdzi, że na sprzęcie z wadliwym RAMem HAOS 11.5 działał poprawnie, a wywrócił się dopiero po aktualizacji do 12.x (jest to oczywiście możliwe)