Proxmox - GPU a karta sieciowa

Cześć.
Spotkał się ktoś z sytuacją, że do komputera(z grafiką w procku A8) z Proxmoxem, po dołożeniu karty graficznej pci, podczas startu proxmoxa wyłącza sieciówkę?
Jak wyjmę grafikę to wszystko jest ok, jak ją włożę to znów nie startuje lan.
Podpowiecie gdzie szukać problemu?
Dodam że proxmox pusty jeszcze.

@barbiq spróbuj włożyć kartę do innego sloty PCI.

Niestety mam jedno pci na grafikę, a lan siecówkę mam wbudowaną.
Jeśli proxmoxa zainstaluję na włożonej grafice to sieciówka działa ale nie startują VM i zgłaszają błąd pci.

Czyli jednak sieciowka działa poprawne (bo w sumie byloby to dziwne żeby nie działała po włożeniu dodatkowego urzadzenia do komputeta), problem jest tylko z wirtualnymi maszynami. Jaki błąd jest wyświetlany?

Problem zaczyna się podczas uruchamiania proxmoxa z dołożoną kartą. Wygląda jakby fizycznie się wyłączała, na początku rozruchu gasną na niej diody i tak już zostaje fo końca.
Jeśli proxmox zainstaluję na włożonej grafice to to utworzeniu VM i dodaniu urządzenia pci nie startuje. Nie pamiétam teraz co tam pisało ale później przysiądę i zainstaluję wszystko od nowa i dam znać🙂

Na moje oko, to trzeba złożyć wizytę w BIOSie maszyny fizycznej i posprawdzać ustawienia, bądź ewentualnie z nimi poeksperymentować.

Już brzebałem i za bardzo nic to nie dało. Karta wstaje w biosie ale pada jakieś “2-3 sek” po rozpoczęciu rozruchu proxmoxa

A proxmox instalowałeś przed czy po instalacji karty graficznej?

Błąd: cannot prepare PCI pass-through, IOMMU not present
Sprzęt normalnie występuje w proxmoxie. Kiedy dodaję do VM urządzenie pci jest dostępne

@szopen Przed chwilą instalowałem na zainstalowanej karcie i jest widoczna ale sypie błędem przy rozruchu VM

Błąd wskazuje, że nie włączyłeś VT-d w BIOSie, niestety nie wiem jak się nazywa odpowiednik tej funkcji w AMD.

Czyli virtualizacja? To zabieram się do szukania

To tylko przypuszczenie, bo tak się zachowuje intel, w podobnych warunkach.
Najlepiej byłoby pokopać po dokumentacjach procka i chipsetu tej mobo czy wspierają potrzebne funkcje (skoro nie możesz tego namierzyć w BIOSie).
Fajna tabelka jest na wiki, może coś z niej wykopiesz