Przesyłanie danych miedzy dwoma Domoticzami za pomocą node red

Ison1266
a masz gdzieś jakiś przykład takiego dzVents tak, żebym mógł się nim posłużyć?

@isom1266 … skoro kolega zmienił zdanie to pokaż jak zrobić to przez API/URL, pozbędzie się rownież pośredników w postaci mqtt.

https://www.domoticz.com/wiki/Domoticz_API/JSON_URL’s

Takich przykładów masz przynajmniej trzy w swoim systemie, z pomoca linku, który wstawił @RobinI30 odszukaj sobie url do odczytania parametrów konkretnego urządzenia, tego czujnika zigbee. Teraz mając taki gotowy url np

http://192.168.x.xx:8080/json.htm?type=devices&rid=IDX

gdzie IP to adres domoticza 1, a IDX to id tego czujnika.
Ten url wpisany w dowolnej przeglądarce zwróci wszystkie parametry tego IDX, gdzie w przypadku czujnika temp , będą dwa do wyboru “DATA” i “TEMP”
W domoticz nr2 wstawiasz skrypt podobny do jednego z tych które masz do odczytania parametrów z Froniusa , np ten z wartościami MAX . Wiesz o co chodzi bo korzystałeś z mojego poradnika.
W tym skrypcie podmieniasz oczywiście url na ten z odczytem wartości czujnika z domoticza 1
W skrypcje wyzwalaczem jest czas, więc np co minutę ten czujnik zostanie odpytany o te parametry.
Zostaje tylko podstawić parametr z warością temp do nowego czujnika coś w tym stylu

if item.ok and item.isJSON then
         local temp = item.json.Data
         dz.devices('Nowy czujnik').updateTemperature(temp.DATA and temp.DATA.Value)

Odnoszę wrażenie, że wędrujesz z tym problemem po róznych miejscach i czekasz na gotowca, zamiast trochę samemu pokombinować.

Siedzę na tym już drugą godzinę i dupa

  1. adres po wpisaniu w przeglądarkę zwraca temperature czujnika zigbee
    http://192.168.0.13:8081/json.htm?type=devices&rid=554

  2. Zmienna z adresem ip i portem pierwszego domoticza zapisana w drugim domoticzu

  3. Zmodyfikowane zdarzenie wykorzystane z przykładu Fronius max (pytanie czy to ma być w lua czy dzVents?.

  4. Rejestr Błędów

Tyle udało mi się zmordować
Przyznaje się bez bicie nie znam sie na językach programowania.
ktoś może zerknąć co tam z zdarzeniach trzeba jeszcze zmienić?

Szkoda, ze wstawiasz tu obrazki, bo będę się tym samym rewanżował. Zacznijmy od zmiennej zrobiłeś coś takiego
2
Jak rozumiem w zmiennych użytkownika dodałeś taką zmienną 192.168.0.13:8081 tak ?
Skoro tak to musisz wiedzieć, że ta zmienna zastępuje IP domoticz w url do odczytu czujnika.
W tym co podkreśliłem poniżej dublujesz IP Domoticza


To co podkreśliłem jeszcze niżej to żle skopiowane to co ja wstawiłem , nie f item.ok , tylko if item.ok
Możesz próbować dalej, ale albo musisz trochę czasu poświęcić na poznanie chociaż podstaw , albo czarno to widzę. Może wejdz na angielskojęzyczne forum domoticz , w dziale dzavents jest film o podstawach, spróbuj napisać jakiś prosty skrypt bez kopiowania z gotowca, tak żeby wiedzieć co w tym skrypcie się dzieje.
Teoretycznie mógłbym napisać to na gotowo, ale raz że piszemy w temacie Node Red, a dwa taki gotowiec niczego Cię nie nauczy i następnym razem znów będziesz miał problem.
Sam zaczynam zabawę z NR i staram się uczyć a nie prosić o gotowe rozwiaznia, bo wiem, że tylko tak po pewnym czasie, będę samodzielnie budował procesy.
EDIT
Co do punktu 2, i fotki ze zmienną , napisałeś

a na foto widać, że wartość zmiennej to samo IP bez portu , więc nawet gdyby składnia całego skryptu była poprawna, to nie będzie on działał.