Saunier Duval Thema Condens + exacontrol e7rc radio PROBLEM

Cześć

Przymierzam się do zamówienia ebus adapter 5. Byłem przekonany że ten adapter zastąpi sterownik którego nie mam. Ale po przeczytaniu tego wątku widzę że używacie go ze sterownikiem do odczytu parametrów. Nie ma możliwości sterowania piecem za pomocą tego adaptera + ebusd + HA? Dobrze rozumiem?

bawię◙ się tym juz 2 tygodnie , fakt faktem na Vaillant ale to to samo wiec pozwoliłem sobie napisać posta.

Da się ale nie jest to takie proste, jak np. włączenie światła w łazience. Ja osobiście na tą chwile tylko zbieram dane i to nie wszyskie bo nie wiem jak zrobić prawidłowego confia… ale z forum github niby sie da.

Generalnie, jeżeli piec posiada sterownik przewodowy czy bezprzewodowy, sterowanie za pomocą ebusd jest proste. Sprowadza się do zmiany ustawień nie samego pieca a sterownika. Przy braku sterownika jest to dużo trudniejsze ale nie niemożliwe. Parametry dla pieca podaje się poprzez parmetr SetModeOverride.
Zobacz tu .

1 polubienie

@mozzarella jak podłączyłeś pod jeden piec dwa sterowniki ebus (ebusd i Exacontrol)?

Ebus przyjmuje dowolnie wiele podłączonych urządzeń, nie ma problemu z podłączeniem 2 lub więcej. Ja mam piec Vaillanta i VRC700 bezprzewodowy.
Moduł bezprzewodowy wpięty w gniazdo EBUS w piecu razem z modułem ebusd.
Ebusd steruje parametrami nie samego pieca ale sterownika VRC700. Z mojego punktu widzenia, daje to o wiele więcej możliwości.

wpięty równolegle. A jak Wam idzie? ja zdrowotnie poleciałem i z takimi tematami sie poddałem ale teraz myśle wrócić do tematu… Potraficie sterować krzywymi temperatur? jakie urządzenie jako adapter ebus polecacie na wifi lub nawet po ethernet?