Scena z roleta - problem z ustawieniem

Witam
Mam w domu rolety podłączone do włączników WiFi Tuya Bseed. Prawie wszystko mi działa jak należy z poziomu Home Assistant poza ustawieniem scen.
Sterowniki rolet mam w Home Assistant skonfigurowane jako “position” czyli można odczytać poziom otwarcia rolet w procentach 0-100%. Dodając do sceny rolety niestety działają tylko sceny w których roleta jest całkowicie opuszczona albo całkowicie podniesiona. Jeżeli utworzę scenę w położeniu rolety powiedzmy 50% to scena w momencie wykonania nie ustawi rolety 50%. Nic z roletą się nie dzieje w momencie aktywacji sceny. Odczytując w zakładce Narzędzi Developerskich stan rolety widać że w momencie tworzenia sceny stan jest 50%. Nie działa to jednak na scenę i po aktywacji sceny roleta nie ustawia się na 50%. Działa tylko 0% albo 100% - czyli w scenie działa to pewnie jako true/false (otwarta/zamknięta) i nie da rady ustawić na określony procent.
Da radę w scenach jakoś ręcznie zmienić parametry? Scenę tworzę z GUI w Home Assistant.

Pokaż kod sceny do ustawiania pozycji okien. Czy dla takiej konfiguracji jak poniżej działa?

- name: My Scene
  entities:
    cover.neq1368021:
      state: closed
      current_position: 0
    cover.neq1368092:
      state: open
      current_position: 30

Problem tkwił w błędnym atrybucie “state”. Przy zapisaniu sceny HomeAssistant ustawił atrybut na
“state: unknown”
Zmieniłem “unknown” na “open” i śmiga jak należy.