Skrypt w domoticz do NR , Jakiego noda użyć?

I super , kolejna cenna informacja , dzięki . Co do flow , zrobiłem różne próby i działa bardzo dobrze . Teraz jedno pytanie w związku z ilością "nodów " , Czy jest sens robić tak proste przepływy jak np dwa , trzy włączniki w układzie schodowym , czy lepiej takie rzeczy robić w scenach, grupach , czy automatyzacjach ?

Odpowiem subiektywnie - nie wiem… ja nie potrafię i nie chce mi się już tego uczyć w HA.
Poza tym nie wiem czy kiedyś nie będzie czegoś co mi bardziej będzie pasować niż HA.
Obecnie mogę wyłączyć HA i cała automatyka działa.
NR i Mqtt będą wieczne :wink:
Rób jak Ci pasuje.

Wolę wyciagać wnioski z opinii doświadczonych użytkowników niż zaplatać się różnych rozwiązaniach , a potem to odkręcać , przerabiać . Dzięki . Już wcześniej pisałeś , że NR masz poza HA i raczej takiej odpowiedzi mogłem się spodziewać . Robię te schodowe w NR , w sumie nie mam tego dużo .
Jak dodam zigbee2mqtt to będę męczył ten przepływ , którego dotyczy ten temat , wtedy pewnie poproszę o kolejną porcję pomocy . Pozdrawiam

Wygląda fajnie ale wg mnie aż się prosi jeszcze dołożyć opcję, że jak już światło zostało włączone za pomocą przycisku i wychodząc nikt go nie zgasił, a przez określony czas nikogo tam nie ma to jednak wyłącz to światło.

Ja uważam , że ten flow jest skończony , a takie wyłączenie można zrobić globalnie na podstawie np obecności , lub zdarzenia związanego z pójściem spać . Dodanie do tego przepływu warunku , o którym piszesz może powodowć niepotrzebne wyłączenie oświetlenia , gdy jest ono potrzebne. Np czytasz książkę i czujnik nie wykrywa ruchu. Oczywiście każdy ma inne potrzeby.

Masz rację wszystko zależy do czego to ma służyć, obecnie jest uniwersalny, a zastosowanie w holu, garażu czy innym pomieszczeniu determinuje kolejne ewentualne warunki.