Smart gniazdko GOSUND SP111 złe wskazania

Tuya
Gniazdka ( z odczytem A,V,W) , żarówki itp. można dodać do HA przez konto

Tak jak Ewelink

I wiele innych bez posiadania “Huba” :grinning:

Cześć.
Jestem nowy w HA i mam ten sam problem.
Wczytuje kod do configuration.yaml
Błędów brak a nowej encji nie ma po restarcie.
Oczywiście w szablonie wszystko się zgadza.
Czy ja muszę ten nowy czujnik jakoś dodać, czy powinna utworzyć się encja…??
Co robię nie tak? Poniżej kod z mojego przypadku…

tuya:
  - platform: template
    sensors:    
      nowa_nazwa:
        friendly_name: klima_powerpop
        unit_of_measurement: 'W'
        value_template: "{{ (states('sensor.klima_power') | float(0) / 10)  | round(1) }}"

Będę bardzo wdzięczny za pomoc…
Pozdrawiam
Mariusz

@Mario_Nowa
Ten szablon (template) zapewne powinien być w sekcji sensor: a nie w tuya:, ale to takie zgadywanie, bo twoje pytanie ma się raczej nijak do tematu tego wątku?

Cześć.
Dzięki za zainteresowanie, jak pisałem jestem świeżutki w HA, więc pewnie robię jakiś totalnie banalny błąd Świeżaka nie mającego w dodatku pojęcia o programowaniu…

Ten wątek opisuje dokładnie mój przypadek. Mam dokładnie 2 gniazdka gosund sp111 w tuye- soft oryginalny, gdzie po zintegrowaniu z HA wszystkie sensory pokazują dokładnie 10x większe wskazania w stosunku do tych z aplikacji. Chciałem dodać sensory pomniejszone 10 krotnie, żeby wskazania z tych gniazdek nie biły po oczach. Mam też kilka gniazdek tuya innych firmy i tam wszystko jest ok.
Stąd pytanie, co robię nie tak. Zmiana sekcji na sensor też mi nie pomogła. Nie pojawia się nowy sensor “klima_powerpop”, bo tak to rozumiałem i taką miałem nadzieję.

Tak jak Ci napisał @szopen powinno to wyglądać tak:

sensor:
  - platform: template
    sensors:    
      nowa_nazwa:
        friendly_name: klima_powerpop
        unit_of_measurement: 'W'
        value_template: "{{ (states('sensor.klima_power') | float(0) / 10)  | round(1) }}"

Zakładając, że nie “wyłączyłeś” wpisów “sensor” do osobnego pliku powyższy wpis powinien się znaleźć w pliku configuration.yaml.

1 polubienie

Dziękuję Ci bardzo dobry człowieku. Teraz jest miodzio.
Dopiero kilka dni bawię się z HA, ale mój plik konfiguracyjny rośnie bardzo szybko, więc pewnie z czasie będę wydzielał podconfigi.

Jeszcze raz dzięki.