Solarny Regulator ładowania Green Cell MPPT 30A

Wszystko jest ok. Musiałem chwilę to przemielić w głowie :slight_smile:

Nowy - usuwa “(” na początku i zamienia wszystko na string.flows (2).json (3,4 KB)

Ekstra! :slight_smile: Wszystko działa. To teraz tylko do HA to jakoś muszę przerzucić i żeby sam sobie odświeżał, powiedzmy co minutę…

Zmień w inject:

Ja osobiście uruchomiłbym MQTT i tam umieszczał pomiary, a HA utworzył sensor MQTT i samo by się aktualizowało.
MQTT to kolejny level, ale się przekonasz, że warto. Szczególnie gdy nie jest się biegłym w HA.

W tym nodzie “switsh”, możesz dowolnie sobie (edytować) wybrać co Cię interesuje.

Udało mi się to ogarnąć :slight_smile: Wszystko działa jak należy. Dzięki serdecznie za pomoc!

qwzx

Wypadałoby się podzielić… :slight_smile:

Zrobiłem tak jak napisałeś, czyli przez MQTT. W Node-Redzie dodałem tylko nody “mqtt out” i skonfigurowałem broker MQTT (tutaj pomógł trochę youtube :slight_smile: )

Później już tylko w HA krótki wpis do pliku configuration.yaml

mqtt:
broker: 192.168.1.107
port: 8883
username: “użytkownik”
password: “hasło”

i dodanie sensorów":

sensor:

  • platform: mqtt
    name: GreenCell_PV_voltage
    state_topic: GreenCell/PV_voltage
    unit_of_measurement: V
  • platform: mqtt
    name: GreenCell_PV_current
    state_topic: GreenCell/Pv_current
    unit_of_measurement: A
  • platform: mqtt
    name: GreenCell_Battery_voltage
    state_topic: GreenCell/Battery_voltage
    unit_of_measurement: V
  • platform: mqtt
    name: GreenCell_Battery_charge_current
    state_topic: GreenCell/Battery_charge_current
    unit_of_measurement: A
  • platform: mqtt
    name: GreenCell_Daily_generation
    state_topic: GreenCell/Daily_generation
    unit_of_measurement: kWh
    value_template: ‘{{ value | multiply(0.1) | round (1) }}’
  • platform: mqtt
    name: GreenCell_Total_generation
    state_topic: GreenCell/Total_generation
    unit_of_measurement: kWh
    value_template: ‘{{ value | multiply(0.1) | round (1) }}’

i w sumie to już. Teraz tylko zostało pobawić się wykresami i powybierać te dane ze switcha w Node-Redzie , które są przydatne…

dzien dobry, czy jest szansa na otrzymanie gotowca?

plikow wykonywalnych i instrukcji jak to uruchomic, rozumiem że konieczne jest zakup USR-TCP232-302, czy inny opcja (kabel rs 232 → usb- wystarczy ?)

Nie za bardzo. Jak przeczytałeś cały wątek to widzisz, że trzeba zrobić kilka rzeczy. Trochę w samym HA i trochę w NodeRed. Generalnie jest wszystko napisane co i jak. Zacznij coś działać i jak będziesz miał z czymś problem, to może uda mi się Ci pomóc.

Wydaje mi się, że nie. Jak może zauważyłeś, Regulator nie ma wyjścia RS232 tylko RJ45 i trzeba przerobić kabel RS232, żeby podłączyć regulator do serwera urządzeń szeregowych. Być może inny serwer też się nada, np. taki który ma wyjście USB ale nie próbowałem, więc nie wiem.

Witam,

Fajnie jakby kolega wyżej podrzucił plik .json do nodereda jak ma to ustawione.

Bede właśnie robil na tym samym regulatorze na bazie ESPHome i ESP32 jako alternatywa WiFi dla USR-TCP232-302 i podziele sie na forum